Uzay

ROKETSAN 4’üncü kez uzayda

ROKETSAN tarafından uzaya gönderilen roket denemelerinin dördüncüsü de başarıyla tamamlandı. En son test, Cumhuriyet Bayramı’nda 29 Ekim’de gerçekleştirildi.

ASELSAN yeni tesis açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ Bir müjde de ROKETSAN’dan verelim. Geçtiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ROKETSAN’a gerçekleştirdiğimiz ziyarette, şanlı bayrağımızı daha da yukarılara taşıdığımızı ve artık uzay liginde olduğumuzu söylemiştik. 

Uzayın karanlığını milli teknolojimiz ve mühendislik kabiliyetimizle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bir kez daha aydınlattığımızın müjdesini de buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. Tamamen mili ve yerli mühendislik kabiliyetlerimizle yaptığımız uydu fırlatma testleri başarıyla tamamlandı. Bu testlerle 4 kere daha uzaya ulaştık” dedi.

Roketsan tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonları, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında, yerli ve milli teknolojilerle ürettiğimiz Sonda Roketi 29 Ekim’de uzay sınırını aştı! Dualarını ve güvenini bizlerden esirgemeyen Aziz Türk Milletine saygılarımızla!” denildi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap