Haberler

Twin Otter’lar yangın söndürecek

Sınıfında dünyanın en çok üretilen çift turboprop motorlu Twin Otter modelinin imalatçısı Viking Air Limited yeni bir model için düğmeye bastı. Şirket Twin Otter DHC-6 300 ve 400 uçaklarını kabine konulacak depo ile yangın söndürme görevleri için tasarlayacak.

Sistemin, 2022’de sertifikalandırılması ve ilk dönüştürülmüş uçağı uluslararası bir müşterinin alması bekleniyor. İlk kullanıcı ise PAL Aerospace olacak.

Uçağın tekerlekli modelinde kabine 700 Amerikan Galonu yani 2649 litre su veya yangın söndürme için hazırlanan özel sıvı yüklenebilecek. Alt taraftaki kapaklarla bu sıvı ister tek ister de aşamalı olarak atılabilecek.

PAL Aerospace Küresel Destek Kıdemli Başkan Yardımcısı Phillip Garbutt, “PAL Aerospace, Kanada’daki inovasyonu, ekonomik büyümeyi ve tedarik zincirlerini destekleyen bu heyecan verici projede Viking ile ortak olmaktan gurur duyuyor. Yerleşik bir DHC-6 Twin Otter Operatörü olarak, uçağın kapasitesini ve çok yönlülüğünü ilk elden biliyoruz ve bu yeni yeteneğin geliştirilmesinde kapsamlı tasarım, mühendislik ve modifikasyon yeteneklerimizi kullanmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Viking Müşteri Destek Operasyonları Direktörü Benjamin Carson, “Operatörlerimize DHC-6 Twin Otter’ımızı özel hava yangın söndürme misyonları için kullanma yeteneği sağlamak için PAL Aerospace ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “OEM olarak, müşterilerimize devam eden filo bakım faaliyetleri ve yükseltmeleri sağlayarak, desteklediğimiz uçakları sürekli olarak geliştirmek için çalışıyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap