Haberler

THY’nin yeni yönetiminde kim kimdir?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığına İlker Aycı’nın istifa etmesiyle birlikte Prof. Dr. Ahmet Bolat seçildi.  Yeni yönetim kurulu üyeleri ise Şekip Avdagiç ve Kaptan Pilot Mehmet Kadaifçiler oldu.

Atama ile Prof. Dr. Ahmet Bolat Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı görevini yürütecek.

Doktorasını Michigan Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği alanında yapan Ahmet Bolat Türk Hava Yolları ailesine 2005 yılında Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge’den sorumlu Başkan olarak katıldı.  Ahmet Bolat 2012 yılından bu yana ise şirkette Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji) Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.

17 YILDIR THY’DE GÖREV YAPIYOR

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Prof. Dr. Ahmet Bolat yaptığı açıklamada; “Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanlığı görevini üstlenmiş bulunuyorum. Öncelikle bana bu görevi tevdi eden kurul üyelerine teşekkür ederim. Layık görüldüğüm görev ve sorumluluğun ne derece önemli olduğunun farkındayım.

Ülkemizin gökyüzündeki gururu olan ve uzun yıllardır görev yapma şansı bulduğum şirketimizin küresel başarı yolculuğunda çok daha iyi yerlere ulaşması için tüm arkadaşlarımızla birlikte gayret göstereceğiz. 84 milyon vatandaşımızın ortak değeri olan Türk Hava Yolları’nın yeni başarı hikayelerini inşallah hep birlikte yazacağız.

Yönetim Kurulu Başkanlığından ayrılan M. İlker Aycı ile yönetim kurulu üyeliğinden ayrılan Muzaffer Akpınar ile Mithat Görkem Aksoy‘a şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına yapmış oldukları değerli hizmetler için kamuoyu önünde bir kez daha teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diliyorum.” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Avdagiç

Şekip Avdagiç kimdir?

1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. 1988’de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletmecilik İhtisas Programını derece ile bitirdi. Otomotiv Sanayinde faaliyet gösteren bir şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.1990 yılında MÜSİAD’ın kuruculuğunu yapan heyette görev aldı ve 2000 yılına kadar Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.1995-1999 arası İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliğinde bulundu.

2005-2009 arasında İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2008-2009 arasında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Üyeliği’nde bulundu. 2009 yılında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı oldu ve projenin tamamlanması ile bu görevi 2011 yılının Haziran ayında sona erdi.2009-2013 arasında İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, 2013 – 2018 arasında İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı olarak görev yaptı.

2013-2019 yılları arasında Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Nisan 2018’den itibaren İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kadaifçiler

Mehmet Kadaifçiler kimdir?

1963 yılında dünyaya gelen Mehmet Kadaifçiler 1986’da Hava Harp Okulu’ndan lisans düzeyinde mezun oldu. Hava Kuvvetleri’nden ayrılmasından sonra 2006’da İkinci Pilot Adayı olarak Türk Hava Yolları ailesine katıldı.

Ortaya koyduğu çalışmaları ile 2012’de şirkette Üstün Hizmet Belgesi ile ödüllendirilen Kaptan Pilot Görevindeki dokuzuncu yılı olan 2015’te Uçuş İşletme Başkanlığı görevine atandı. Kadaifçiler 2018’de ise gökyüzündeki Sorumlu Kaptan Pilotluk görevine geri döndü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala