Haberler

THY transit yolculara İstanbul turu

Türk Hava Yolları’nın salgın nedeniyle durdurduğu uzun transfer gerçekleştiren yolcularına verdiği Stopover Konaklama hizmetine yeniden başladı.

Aktarmalı olarak seyahat eden yolculara THY, bilet alımı ile birlikte düzenlenen otel çekiyle, Ekonomi sınıf için 4 yıldızlı otelde 1 gece; Business sınıf için 5 yıldızlı otelde 2 gece ücretsiz ve buna ilave olarak  anlaşmalı otellerde günlük 49 USD’den başlayan fiyatlarla konaklama imkanı sağlıyor.

2017 yılında başlatılan Stopover Konaklama Hizmeti, İstanbul’u transfer merkezi olarak kullanan misafirler tarafından büyük bir ilgi toplamış ancak Pandemi sebebiyle bu hizmete ara verilmişti. Pandemi koşullarının tüm dünyada iyileşmeye başlamasıyla birlikte, yolcu deneyimini başka bir boyuta taşımak isteyen milli bayrak taşıyıcı, 2022 yılı itibarıyla bu hizmetine kaldığı yerden devam ediyor.

Türk Hava Yolları Genel Müdür’ü Bilal Ekşi projeyle ilgili;  “Stopover Konaklama Hizmetinden faydalanan yolcularımıza Türk misafirperverliğini ve İstanbul’un eşsiz güzelliklerini göstermeyi, bu vesile ile Türkiye turizmine katkı sağlamayı ve Türk Hava Yolları transfer yolcu sayısını artırmayı hedefliyoruz. Yolcularımız; sunduğumuz ücretsiz konaklamaya ilaveten Türk Hava Yolları’na özel fiyatlarla, anlaşmalı otellerimizde konaklamalarını uzatabilir, İstanbul’u daha fazla keşfedebilirler.” dedi.

Bugüne dek 42* ülke, 108 şehirde, 57 binden fazla transfer yolcu, Stopover uygulamasıyla  İstanbul’u keşfetme ayrıcalığı yaşadı. Ülke turizminin gelişimine katkı sunan projenin kapsamının  2022 yılında da 15** yeni ülkeyle genişletilmesi hedefleniyor.

*42 ülke (çıkış noktası); Pakistan, Rusya, Cezayir, Avustralya, Azerbaycan, Belarus, Çin, Danimarka, Estonya, Etiyopya, Finlandiya, Gana, Yunanistan, İrlanda, Hindistan, İran, İtalya, Fil Dişi Sahili, Japonya, Kazakistan, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malezya, Fas, Nijerya, Norveç, Umman, Portekiz, Katar, Sırbistan, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tanzanya, Tayland, Tunus, İngiltere, İskoçya, Ukrayna, A.B.D ve Kanada.

**Planlanan 15 ülke (çıkış noktası); Kenya, Zambiya, Mozambik, Endonezya, Güney Kore, Vietnam, Bangladeş, Nepal, Arjantin, Brezilya, Panama, Kolombiya, Meksika, Suudi Arabistan ve Bahreyn.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala