Tatbikat

Kaplan filolar Portekiz’de buluşuyor

Kaplan amblemli NATO Hava Kuvvetleri filolarını bir araya getiren “Tiger Meet” (Kaplan Buluşması) Tatbikatı Portekiz Hava Kuvvetleri, Beja Hava Üssü’nde 2 – 14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Portekiz’de bugüne kadar düzenlenen en büyük uluslararası tatbikatlardan biri olan, Portekiz Hava Kuvvetleri tarafından bu yıl düzenlenen etkinliğe dokuz filo, sekiz ülke, 50’den fazla uçak ve 1000 civarında askeri personel katılacak.

Hava, kara ve deniz temelli güçlü bir tehdide karşı, çok alanlı bir ortamda gündüz ve gece operasyonları gerçekleştirilecek.

Uzun yıllar Tiger Meet organizasyonunda Balıkesir’den 192. Filo Komutanlığı katılmıştı. Ancak bu yıl organizasyona Türk Hava Kuvvetleri katılmıyor. Diğer katılımcı ülkeler arasında İtalya (21° Gruppo), Yunanistan (335 Mira), Portekiz (Esq 301), İsviçre (Staffel 11), İspanya (142 Esc), Hollanda (313 Sqn), NATO (E-3) ve Polonya (6 ELT) katılıyor. Türkiye’de son Tiger Meet Konya’da 2015’te yapılmıştı.

SPOTTERS DAY 6 VE 12 MAYIS’TA

Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıl NATO Tiger Meet 2020’yi erteleme kararı alan Portekiz Hava Kuvvetleri, NATO Tiger Meet 2021 esnasında iki “Hava Fotoğrafçıları Günü” (Spotters Day) ile devam etme kararı verdi.

Bu etkinlikler, fotoğraf meraklıları ve 18 yaşın üzerindeki askeri havacılık meraklılarını hedefliyor ve her gün 300 katılımcı limiti olacak.

Önceden kayıt gerektiren 6 ve 12 Mayıs’taki bu etkinliğe 60 € ‘luk bir bedelle katılım sağlanabilecek. Kaydolmak için yukarıda belirtilen günlerden biri veya her ikisi seçilebilecek ve ilgili akreditasyon formu doldurulacak. NTM2021 için yeni kayıtlar 19 Nisan’da başlayıp 23 Nisan’da sona eriyor. Katılım müsait yerlerle sınırlı olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala