Tatbikat

Hürkuş’un Türk Hava Kuvvetleri görevi

Konya’da gerçekleştirilen Anadolu Ankası Tatbikatı’nda, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) tarafından tasarlanan Hürkuş uçağı tanıtıldı. Teslimat için son viraja gider projede Hürkuş asıl gösterisini Konya Atış Sahası’nda yaptı.

Bir silahlı arama kurtarma operasyonuna katılan Hürkuş, tatbikatta helikopterli arama kurtarmaya verdiği katkı, uçağın performansı açısından dikkat çekiciydi. Tolga Özbek gelişmeleri anlatıyor:

Kapak fotoğrafı: Emirhan KÖKSAL

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. GEÇTE OLSA KENDİ UÇAK GEMİ ROKET VB.SİSTEMLERİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ HÜRKUŞ BİR BAŞLANGIÇ OLACAK BU UÇAK ÇOK AMAÇLI BİR UÇAK OLMALI HEM SİVİL HAVAYOLLARINA İŞADAMLARINA HEMDE BAŞKA ÜLKELERE SATILABİLİR SINIR DEVRİYESİ DENİZ KARAKOL İLAÇLAMA POSTA SİLAH TAKILARAK TERÖRLE MÜCADELE VB. İHALARDAN HELİKOPTERLERDEN DAHA HIZLI OLDUĞU İÇİN DAHA FAZLA MÜHİMMAT KAPAsiteside olacaktır jet uçakların yükünü ve masrafını azaltır jetlerin ömrü kısalmaz daha kısa pistten inip kalkacaktır maliyeti daha uygun olacaktır her bakımdan ülkemiz için kazançtır dünyanın en mükemmel işini de yapsanız biz beğenmeyeceğiz eleştireceğiz diyenlere kulakları tıkayıp devam edilmeli bu gün 5.ve 6. nesil jetleri yapanlar bir anda buraya gelmedi pırpır denen pervaneli uçakları üretip kullanıp geliştirerek geldiler ilkokula gitmeden üniversiteye gidemezsin kademe kademe jet uçaklarımızda üretilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap