Haberler

SoloTürk, Jandarma Çelik Kanatlar Sivrihisar’da uçacak

Fotoğraf: Onur KURÇ – Tayfun YAŞAR

12-13 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan Sivrihisar Hava Gösterileri bu yıl salgın nedeniyle seyircisiz olarak gerçekleştirilecek. Televizyonlardan ve sosyal medya üzerinden canlı yayınlanacak uçuş gösterilerine bu yıl SoloTürk, Jandarma Çelik Kanatlar ile Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 201. Personel Kurtarma Filo Komutanlığı paraşüt atlayışları, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’na bağlı helikopter gösteri ekipleri de katılacak.

Sivrihisar Havacılık Merkezi (Eskişehir), Necati Artan Tesisleri’nde, 13 Eylül 2020 tarihinde (Pazar) Uluslararası boyutta muhteşem bir Hava Gösterisi düzenleniyor. Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG Airshow 2020’nin tüm dünyaya naklen yapılacak canlı yayın ile milyonlarca seyirciye ulaşması bekleniyor.

Şanlı Hava Kuvvetlerimizin Efsanevi F-16 Gösteri Ekibi SOLOTÜRK, hepimize gurur veren ve coşturan performansıyla bu sene Canlı Yayın ile Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG Airshow 2020’de.

Sivrihisar semalarında bir İLK olarak, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 201. Personel Kurtarma Filo Komutanlığı paraşüt atlayışları ve Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’na bağlı helikopter gösteri ekipleri de etkileyici performansları ile Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG Airshow 2020’de yer alıyorlar.

Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığı “Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösteri Ekibi”, geçen sene olduğu gibi bu sene de nefes kesen gösterisiyle sizlerle buluşuyor.

M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi, envanterinde bulunan bütün “tarihi” uçakları ile bu olağanüstü gösteride yer alıyor. Türkiye’nin uçan en eski tayyaresi DC-3 “Turkish Delight” ı, efsane savaş uçağı Mustang P-51D “Ferocious Frankie” yi , T-6 G Texan “Happy Hour” , Antonov AN-2 ve Boeing Stearman A-75 uçaklarını evden CANLI olarak izlenebilecek.

İngiliz Pilotlar Martin Lovell , Bob Pooler , Andrew James Goodall ve Lee Proudfoot ile Alman Pilot Gabriel Orlando Rieser’ın yapacağı birbirinden heyecanlı ve adrenalin dolu uçuşlar Sivrihisar Hava Gösterileri 2020’ye büyük renk katacak.

Veee, Türkiye’nin “Göklerdeki Gururu” Milli Akrobasi Pilotumuz Ali İsmet Öztürk ‘ün efsane akrobasi gösterisi canlı yayında Sivrihisar Hava Gösterileri 2020’ye damga vuracak.

Bunlara ilave olarak, hem gösteri pilotları hem de havacılık tarihimizde yerini almış seçkin pilotlarımızla canlı yayında yapılacak röportajlar ile ekran başındaki seyirciler keyifli vakit geçirecekler.

Sivrihisar Hava Gösterilerinin resmi web sayfası “www.shgairshows.com

Gösteri, 13 Eylül Pazar günü “Canlı Yayın” ile uydu üzerinden “ÜCRETSİZ” olarak dileyen tüm TV kanallarına aktarılacak. Canlı Yayın yapacak TV ve Sosyal Medya Kanalları, yayın saatleriyle birlikte bir başka Basın Bülteniyle bildirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap