GösteriHaberler

Sivrihisar semalarında büyük gösteri

 Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Sivrihisar Havacılık Gösterileri, salgın nedeniyle izleyicilere kapalı, sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınla meraklılarla buluşuyor. Saat 13.00’de başlayacak gösteriler, saat 16.20’ye kadar sürecek.

Türk Yıldızları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Paraşüt Takımı ile Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı’na bağlı Paraşüt Ekibi de heyecan verici paraşüt atlayışları ile ilk defa organizasyonda yer alıyorlar.

 

 Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığı, “Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösteri Ekibi” ve Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’na bağlı helikopter gösteri ekipleri, geçen sene olduğu gibi bu sene de nefes kesen gösterileriyle SHG Airshow 2021 / Sivrihisar Hava Gösterileri’nde yer alıyorlar.

 Üç yıl aradan sonra, TUSAŞ’ın geliştirdiği eğitim uçağı HÜRKUŞ, yine Sivrihisar Hava Gösterileri’nde özlenen yerini alıyor.

Türkiye’nin “Uçan Müzesi” ,  M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi’nin envanterinde olan bütün “TARİHİ” hava taşıtları Sivrihisar Hava Gösterileri’ne katılıyor. II. Dünya Savaşının efsane avcı uçağı P-51D Mustang “Ferocious Frankie”, T-6 G Texan “Happy Hour”  ve Boeing Stearman A-75 uçaklarına, bu sene ilk defa gökyüzü sevdalıları ile buluşacak olan Vietnam Gazisi UH-1H helikopteri de ilave oluyor. 

Dünyaca ünlü yabancı pilotların yapacağı birbirinden heyecanlı ve adrenalin dolu uçuşlar ile Ankara Model Uçak Kulübü’nün gösterisi de Sivrihisar Hava Gösterileri 2021’de yer alacak.

Milli Akrobasi Pilotumuz Ali İsmet Öztürk ‘ün jübile uçuşunu gerçekleştireceği efsane akrobasi gösterisi canlı yayın ile Sivrihisar Hava Gösterileri 2021’e yine damga vuracak. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala