GösteriHaberler

Sivrihisar Havacılık Gösterileri YouTube’tan canlı yayınlanacak

Bu yıl 12 Eylül’de gerçekleştirilecek Sivrihisar Havacılık Gösterileri SHG Airshow 2021, YouTube ve bir çok televizyon kanalı tarafından canlı yayınlanacak. Salgın nedeniyle seyircisiz gerçekleştirilecek gösterilerde dünyaca ünlü pilotlar efsane uçak ve helikopterlerle uçacak.

Sivrihisar Havacılık Merkezi (Eskişehir) , Necati Artan Tesisleri’nde, 12 Eylül 2021 tarihinde düzenlenecek SHG Airshow 2021 / Sivrihisar Hava Gösterileri, geçen sene tüm dünyaya naklen yapılan CANLI YAYIN ile 4,5 milyondan fazla seyirciye ulaşmıştı. Bu yıl bu rakamın ikiye katlanması bekleniyor. Gösterilerde Ali İsmet Öztürk bayrağı geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin ilk profesyonel akrobasi pilotu olan kızı Semin’e bırakmıştı.

JÜBİLE UÇUŞU

Sivrihisar’da kurulan meydan ile Türk sivil havacılığına büyük katkıda bulunan Ali İsmet Öztürk, bu yıl son gösteri uçuşunu gerçekleştirecek. Akrobasi gösterilerini sonlandıracak Öztürk, akrobasi eğitim, uçak ve helikopterlerde ise uçmaya devam edecek. Sivrihisar Havacılık Gösterileri de bu açıdan da farklı bir öneme sahip.

TÜRK YILDIZLARI VE JANDARMA PARAŞÜTÇÜLERİ

SHG Airshow 2021 / Sivrihisar Hava Gösterileri’nin en büyük misafiri Şanlı Hava Kuvvetlerimizin Hava Gösteri Ekibi TÜRK YILDIZLARI…

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Paraşüt Takımı ile Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı’na bağlı Paraşüt Ekibi de heyecan verici paraşüt atlayışları ile ilk defa organizasyonda yer alıyorlar.

Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığı, “Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösteri Ekibi” ve Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı’na bağlı helikopter gösteri ekipleri, geçen sene olduğu gibi bu sene de nefes kesen gösterileriyle SHG Airshow 2021 / Sivrihisar Hava Gösterileri’nde yer alıyorlar.

TUSAŞ HÜRKUŞ SAHNEDE

Üç yıl aradan sonra, TUSAŞ’ın geliştirdiği eğitim uçağı HÜRKUŞ, yine Sivrihisar Hava Gösterileri’nde özlenen yerini alıyor. Türk Hava Kuvvetleri için geliştirilen Hürkuş, yüksek manevra kabiliyetini gösterecek. Halen TUSAŞ Hürkuş uçaklarını teslim için geri sayıyor.

Türkiye’nin “Uçan Müzesi”, M.S.Ö. Hava ve Uzay Müzesi’nin envanterinde olan bütün “TARİHİ” hava taşıtları Sivrihisar Hava Gösterileri’ne katılıyor. Ülkemizin uçar durumdaki en “yaşlı” tayyaresi DC-3 “Turkish Delight”, II. Dünya Savaşının efsane avcı uçağı P-51D Mustang “Ferocious Frankie”, T-6 G Texan “Happy Hour” , “Antonov An-2 ve Boeing Stearman A-75 uçaklarına, bu sene İLK defa gökyüzü sevdalıları ile buluşacak olan Vietnam Gazisi UH-1H helikopteri de ilave oluyor.

Dünyaca ünlü yabancı pilotların yapacağı birbirinden heyecanlı ve adrenalin dolu uçuşlar ile Ankara Model Uçak Kulübü’nün gösterisi de Sivrihisar Hava Gösterileri 2021’de yer alacak.

 

Milli Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk ‘ün jübile uçuşunu gerçekleştireceği efsane akrobasi gösterisi canlı yayın ile Sivrihisar Hava Gösterileri 2021’e yine damga vuracak.

Bunlara ilave olarak; canlı yayında yapılan röportajlar gösterilere renk katacak.

Sivrihisar Hava Gösterileri’nin resmi web sayfası “www.shgairshows.com” şeklinde.

Müthiş Gösteri, 12 Eylül Pazar günü / saat 13.00’de başlayacak ve “Canlı Yayın” ile uydu üzerinden “ÜCRETSİZ” olarak dileyen tüm TV kanallarına aktarılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap