GüvenlikHaberler

MSB’den F-35 açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları tarafından yapılan değerlendirme toplantısında, Kış Kartalı Harekatı’nın başarısının teröristleri rahatsız edecek düzeyde olduğu belirtildi. Ayrıca ABD ile devam eden “F-35 görüşmelerinin” takvimine ilişkin olarak; “İlk toplantı Ankara’da 27 Ekim’de yapıldı. İkinci toplantı için ABD tarafından bu ay içinde davet bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Milli Savunma Bakanlığından Kış Kartalı Harekatı ve ABD ile devam eden F-35 ile F-16 görüşmeleri hakkında bir açıklama geldi.

Duyuruda; terör örgütleri ve yakalanan teröristlere ilişkin, “Ocak ayında tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 28’i terörist 296 şahıs yakalandı. 33 bin 397 kişi hududu geçemeden engellendi. 2022 yılında İran sınırında 2 bin 831 şahıs engellenmiş, 94 şahıs yakalanmıştır. Alınan ilave ve etkin tedbirler sayesinde ocak ayında tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 296 şahıs yakalanmıştır. Bu şahıslardan 12’si FETÖ mensubu olmak üzere 28’i teröristtir. 33 bin 397 şahıs ise hududu geçemeden engellenmiştir.” ifadeleri yer aldı.

“F-35 TOPLANTISI İÇİN DAVET BEKLİYORUZ”

ABD ile devam eden “F-35 görüşmelerinin” takvimine ilişkin soruya da kaynaklar, “İlk toplantı Ankara’da 27 Ekim’de yapıldı. İkinci toplantı için ABD tarafından bu ay içinde davet bekliyoruz” yanıtını verdi.

F-16 tedariki ve modernizasyonuna ilişkin çalışmaların da devam ettiğini aktaran kaynaklar, Türkiye ve ABD Savunma Bakanlıkları arasındaki Yüksek Düzeyli Savunma Grup Toplantısı’nın ikincisinin de planlama aşamasında olduğunu söyledi. (Airport Haber)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala