Kargo

THY kargoyu ayrı şirket haline getiriyor

Koronavirüs krizi öncesinde kararı alınan ancak şimdi hayata geçen uygulama ile Türk Hava Yolları, kargo bölümünü ayrı bir şirket haline getirecek. Yapılan düzenleme dün Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

THY Yönetim Kurulu, gelecekte potansiyel stratejik yurt dışı ortaklıklar için ayrı bir platform oluşturulması amacıyla tamamı THY iştiraki olan bir hava kargo şirketinin kurulmasına karar verdi.

Yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulumuzca kargo operasyonlarına olan odağın artması, yeni ürün geliştirme ve dikey entegrasyon gibi odaklanmış stratejiler geliştirilmesi konusunda hızlı adım atılmasını sağlamakla beraber Turkish Cargo’nun benzersiz rekabet avantajından en üst düzeyde yararlanarak sektörün en önemli oyuncuları arasındaki yerimizin sağlamlaştırılması ve gelecekte potansiyel stratejik yurtdışı ortaklıklar için de ayrı bir platform oluşturulması amacıyla %100 Türk Hava Yolları iştiraki olan bir hava kargo şirketinin kurulmasına karar verilmiştir” dendi.

THY’NİN FARKLI PLANLARI VAR

Koronavirüs nedeniyle tüm dünyadaki havacılık şirketleri gibi ciddi zarar eden THY, önümüzdeki dönemlerde kargonun satışı için düğmeye basmayı planlıyor.Bu adımın Türkiye’deki kargo pazarını da nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor. Başta Lufthansa olmak üzere bir çok havayolunun kargo bölümü ayrı şirket.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yine Turkish cargo markası altında operasyonlara devam edilecek degil mi?Diger havacılık ve haber sitelerinde sanki Turkish cargo markası disinda yeni bir isimle yeni bir kargo havayolu kurulucakmis gibi yazilmis.Ayrica bu durum Turkish cargo nun filo yapisini nasıl etkiler,747 lerin Turkish cargo tarafından satin alınması gibi bir durum soz konusu mudur?Merakla bekliyorum:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap