Havayolları

THY’den sponsorluk iptali

Global havacılık sektöründeki irtifa kaybı devam ederken, bir dönem global spor sponsorlukları ile ses getiren Türk Hava Yolları (THY) tasarruf için tanıtım faaliyetlerini iptal etmeye başladı.

THY son olarak 2017 yılından beri sürdürdüğü İrlanda Kriket Erkekler Takımı sponsorluğundan çekildi. Sponsorluk anlaşmasının zamanından 6 ay önce iptal edildiği belirtildi. THY İrlanda Kriket Takımı’na 2017 yılında sponsor olmuştu. Kriket takımına Türk Hava Yolları sponsorluğu, geçtiğimiz yıl 2021 yılına kadar uzatılmıştı. İrlanda basınında yer alan haberlerde Türk Hava Yolları’nın İrlanda Kriket Takımı’na uzun dönemli sponsor olduğu ancak ekonomideki sıkıntı nedeniyle bu anlaşmayı bitirme kararı aldığı bilgisi yer aldı.

THY İrlanda Ülke Müdürü Hasan Mutlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Zorlu zamanlarda zor kararlar almak zorunda kalırsınız. Yerel otoritelerin getirdiği sınırlamaların da etkisi ile sektörümüzde yaşanan düşüş tüm şirketleri etkiledi. Bu öngörülemez zamanları aşacağımıza ve güneşli günlerin yakın olduğuna inanıyoruz” dedi.

ARJANTİN LİSTEDE YOK

THY, Arjantin’de futbol takımı Atletico River Plate ile 2019’da 3 yıllık bir sponsorluk sözleşmesi imzalamıştı. Arjantin medyasında anlaşmanın değerinin 15 milyon doları bulduğu yazılmıştı. Sponsorluğun 2021 yılında da devam etmesi gerekirken THY bu sponsorluğu da sessiz sedasız bitirmiş olacak ki şirketin sitesinde sponsorluklar listesinde River Plate’in adı yer almıyor.

KANADA’YI DA UZATMADI

THY, Kanada’nın ünlü futbol kulübü FC Toronto ile 2019 yılında sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Şirket 1 yıllık bu anlaşmayı da uzatmadı. THY 2015 yılından beri Saraybosna Futbol Kulübü’nün destekçisi. Finlandiya’nın buz hokeyi kulübü LFK Helsinki de THY’nin sponsorlukla desteklediği takımlar arasında. THY 2016 yılında dünyanın en çok izlenen spor organizasyonlarından Super Bowl’a reklam veren Türkiye’den ilk şirket olmuştu. (SÖZCÜ)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kocası filo MDR yapmış olmuş kişinin karısını aldınız ortaklikta bir gün geçirmeden şef yapıldı geldiği bölümde eski personele satasiyor çalışma süren çok oldu şirket genç istermiş yaşlı istemezmis kişilerin arkasından kuyusunu kazmak için elinden geleni yapıyor yenilik getirmek kendine prestij sağlamak amacıyla şirkette zorla emekli sistemi var bu kişinin nereden bakılacak olsa 20yillik sigortası var tuzu kuru kocasının yüksek maaşı ile yaşamış tazminatı ni almış bir de yetmiyormuş gibi kendisi de gelip çalışıyor personelin başına bela olmaya simarmis şımartılmış kendisininde emekli etsenuze gücünüz arkası olmayan teri ile geçinmek isteyen insanlara mı yetiyor ilkel bey kimsenin kimseden üstünlüğü yok diyorsunuz o zaman bir taraftan insanları zorla emeklilik ile işten atıyorsunuz emeklilik hakkı elde edenler nasıl calusiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap