Havayolları

THY ne zaman dış hat seferlerine başlayacak

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, yolculardan en çok aldıkları soruların başında “Dış hat seferlerinin ne zaman başlayacağı” olduğunu açıkladı. Bilal Ekşi, dış hat seferlerinin 10 Haziran’a kadar yasak olduğunu belirterek “Rezervasyon sisteminde 10 Haziran’dan itibaren gözüken uçuşlar tüm havayolları uygulamasında olduğu gibi en az 6 ay önce konulan, konmak zorunda olan tarifedir. Dış Hatların yakında kademeli olarak başlayacağı ümidini biz de taşıyoruz” dedi.

İŞTE AÇIKLAMALAR

“Normal zamanda YAZ-KIŞ tarifesi belirlenir ve rezervasyon sistemine yüklenir. +Şu anda DIŞ HAT UÇUŞLARI 10  Haziran’a kadar Covid salgını sebebi ile OTORITELER tarafından DURDURULMUŞTUR. Rezervasyon sisteminde 10 Haziran’dan itibaren gözüken uçuşlar tüm havayolları uygulamasında olduğu gibi en az 6 ay önce konulan, konmak zorunda olan tarifedir. DIŞ HATLARIN yakında KADEMELİ OLARAK başlayacağı ÜMİDİNİ biz de taşıyoruz. Ulusal otoritelerimiz yanında sefer için KARŞI DEVLETLERİN DE izni gerekmektedir. Bu İzinler günlük takip edilmektedir. Emin olun biz herkesten daha fazla DIŞ HAT uçuşlarının açılmasını  arzu ediyoruz.

Dış Hat uçuşlar genel olarak açıldığında:

a- hangi ülkelere izin verildiği;

b-hangi ülkelerin bize izin verdiği;

c-tarihin ne olduğu; belli olacak ve ona göre tarifeye son hali verilecek ve bu duruma göre zorunlu tarife değişikliği yapılacaktır.

Sevgili Yolcularımız, Tüm bu süreçlerin hepinizi, hepimizi çok yorduğunun farkındayız. Dünya havacılık tarihinde inanılmaz bir krizi beraber yaşıyoruz. Aşırı belirsizliklerin olduğu bir ortamı inşallah aşmak üzereyiz.  Lütfen bir süre daha  sabrınızı istirham ediyoruz”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap