Havayolları

THY 25’inci A321neo’yu teslim aldı

Türk Hava Yolları’nın filosundaki yeni nesil A321neo sayısı 25’e ulaştı. Teslimat işlemleri Airbus’ın Almanya tesislerinde tamamlanan TC-LTB tescilli yolcu uçağı, TK6832 sefer sayısı ile İstanbul Havalimanı’na indi.

Pratt&Whitney’in PW1100G motorlarına sahip uçaklar, operasyonun ilk döneminde ciddi teknik sorunlarla karşılaşmıştı. Sonrasında yapılan modifikasyonlar ile bu sorundan THY Teknik ile Pratt&Whitney şirketi tarafından çözülmeye başlanmıştı. Benzer sorunlar, PW1100G kullanan diğer havayollarında da görülmüştü.

ÜÇÜNCÜ A350 TESLİMATA HAZIRLANIYOR

THY’nin mart ayına planladığı ancak koronavirüs nedeniyle teslimatı geciken A350-900 tipi uzun menzilli uçaklardan 3’üncüsünün önümüzdeki günlerde teslim edilmesi planlanıyor. TC-LGC tescilli uçak imalat hattından çıkıp Airbus’ın ana merkezi Toulouse’da boyandıktan sonra Fransa’da Terbes Havalimanı’na teslimatı sürecinin beklenmesi için gönderilmişti.

Uçak geçtiğimiz günlerde tekrar uçta ve Toulouse’da teslimat öncesinde testlere başladı. THY’nin önümüzdeki günlerde bu uçağı alarak filosuna katması bekleniyor. Normalde THY bu yıl 5 adet A350-900 teslim alacaktı. Ancak 5’inci uçağın imalat hattından çıkmasına rağmen nasıl bir süreç işleyeceği merakla bekleniyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yorum köşesinde sizin kurallarınıza uyduğumu düşünerek kişisel görüşümü yazmak istedim. Ben genelde devletlerin, özelde de kendi devletimin hava yolu şirketi olmasına karşıyım. Devlet her işini mükemmelen yapıyor da bir uçak kaldırmak mı kaldı ? Mutlaka özelleştirilmeli.Şirketler yolcu ve kargo taşıssınlar, rekabet etsinler,kar ederlerse vergilerini ödesinler yeter. Kar edemezlerse de kendileri düşünsünler, tek devlete yük olmasınlar. İsteyen istediğini söylesin, son tahlilde devlet ve millet karlı çıkar.

    1. Niye British airways var , niye Lufthansa var o zaman diye sormazlar mı ?!?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap