Havayolları

Singapur uçaklarını satıp yeniden kiralayarak 1,5 milyar dolar tasarruf etti

Singapur Hava Yolları (SIA), yedi adet Airbus A350-900 ve dört adet Boeing 787-10’dan oluşan 11 uçak için satıp ve yeniden kiralama işlemlerini tamamlayarak toplamda yaklaşık 2,0 milyar S$-Singapur Doları (yaklaşık 1,5 milyar dolar) tasarruf etti.

SIA, 1 Nisan 2020’den bu yana, bu satıp ve yeniden kiralama işlemleri de dahil olmak üzere, yeni likidite olarak yaklaşık 15,4 milyar S$’ı başarıyla topladı.

Miktar ayrıca SIA’nın başarılı haklar ihracından 8,8 milyar S$, teminatlı finansmandan 2,1 milyar S$, dönüştürülebilir tahvil ve bono ihracı yoluyla 2,0 milyar S$ ve yeni taahhüt edilmiş kredi hatları ve kısa vadeli krediler yoluyla 500 milyon S$ teminatsız kredi içeriyor.

SIA, Temmuz 2021’deki Yıllık Genel Kurul’dan önce ek zorunlu dönüştürülebilir tahvilleri 6,2 milyar S$’a kadar artırma seçeneğinin yanı sıra taahhütlü kredi limitlerinde 2,1 milyar S$’ dan fazla erişime sahip olmaya devam ediyor.

Bu yüksek belirsizlik döneminde, hava yolu endüstrisi Covid-19 salgınının neden olduğu benzeri görülmemiş zorlukları aşmaya devam ederken, SIA Grubu likiditeyi gerektiği şekilde artırmak için ek yollar keşfetmeye devam edecek.

Singapur Hava Yolları CEO’su Goh Choon Phong şunları söyledi: “Bu satıp ve yeniden kiralama işlemlerinden elde edilen ek likidite, Covid-19 salgınının etkisini güçlü bir konumdan yönlendirme yeteneğimizi güçlendiriyor. Değişen pazarlama koşullarına çabuk yanıt vermeye devam edeceğiz ve bu krizden kurtulurken olası tüm büyüme fırsatlarını yakalamaya hazır olacağız. “

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala