Havayolları

Qatar Airways 25 Temmuz’da Sabiha Gökçen seferlerine yeniden başlıyor  

Qatar Airways, 25 Temmuz itibarıyla Sabiha Gökçen Havalimanı’na haftada 3 seferle yeniden uçmaya başlıyor. Airbus 320 tipi uçakla yapılacak olan seferler, 1 Ağustos itibarıyla haftanın her günü olarak gerçekleştirilecek.

Sabiha Gökçen ile birlikte havayolunun İstanbul Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, Antalya ve Bodrum’a yaptığı uçuşlar ile Türkiye’de 5 noktaya tekrar uçmaya başlamış olacak.

Skytrax ödüllerinde 5 kez “Dünyanın En İyi Havayolu” seçilen ve pandemi sürecinde Dünya Sağlık Örgütü ve IATA’nın önerdiği tüm güvenlik önlemlerini alarak dünyada uçuşlarına devam eden en büyük global havayolu şirketi olan Qatar Airways, uçuşlarını yine Skytrax ödüllerinde “Dünyanın En İyi Üçüncü Havalimanı” seçilen Doha’daki merkezi Hamad Uluslararası Havalimanı aktarmalı olarak gerçekleştirecek.

YENİ KABİN STANDARTLARI

Qatar Airways, bu süreçte yolcular ve kabin ekibi için aldığı güvenlik önlemlerini de artırmaya devam ediyor. Havayolunun yolcularla kabin ekibi arasında uçuş sırasında oluşan etkileşimi en aza indirgeyen “Kişisel Koruyucu Ekipman” (KKE) kullanmaya başlamanın yanı sıra uçaklarında bakteri ve virüsleri %99.97 oranında bloke eden endüstriyel tip HEPA filtreleri kullanıyor.

Yolcuların güvenle seyahat planlarını yapabilmeleri adına Qatar Airways rezervasyon kurallarını da değiştirdi. Havayolunun yolcuları 31 Aralık 2020’ye kadar sınırsız tarih değişikliği hakkı, gidilecek asıl uçuş noktasından 5000 mil kadar uzaktaki bir noktaya ücretsiz değişiklik hakkı ve daha fazla esneklik sunuyor. Bu tarihten sonra normal bilet kurallarını uygulayacağını açıklayan havayolu ayrıca 31 Aralık 2020 tarihine kadar düzenlenen tüm biletlerin iki yıl geçerli olacağını duyurdu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap