Havayolları

Onur Air’in iki uçağı Paris’e uçtu

Türk Hava Yolları’nda 2014’ten bu yana kiralık uçak TC-JMN ve TC-JMM tescilli Airbus A321 tipi yolcu uçakları, anlaşmanın bitmesinin ardından filodan çıkartılmıştı. Uçaklar, Onur Air tarafından kiralanmıştı.

Bakım sonrasında uçakların kabin konfigürasyonları tek sınıfa çevrildi. Onur Air renklerine boyandı. Ancak teslimat öncesinde koronavirüs salgını tüm planı alt üst etti. göklerdeyiz.net sitesinin haberine göre uçaklar Türk tescilinden düşüldü.

Litvanya tesciline geçirilen uçaklara LZ-DAB ve LZ-DAC tescili verildi. İki uçak, Atatürk Havalimanı’ndan dün kalkarak Fransa’nı başkenti Paris yakınlarındaki Vatry Havalimanı’na götürüldü.

Bakım şirketi Tarmac Aerosace’in de ana merkezi olan bu havalimanı, kiralama anlaşmaları biten uçakların tutulmasında kullanılıyor. Aynı zamanda yeni müşteri bulunamayan uçaklar burada parçalanıyor.

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tolga bey diğer tüm havacılık siteleri THY, Pegasus ve y. dışında ki şirketlerin haberlerini yapıyor. Sizden ricam Onurair, Freebird, Corendon ve Tailwind’te neler oluyor. Mesela bizim uçmamıza rağmen 8 aydır sadece kçö aldığımızı, 8 aydır şirketimizin hiç bir yetkilisi tarafından 3 satır bir bilgilendirme yapılmadığını beklediğimizii biliyormusunuz. Bu sebeple Türk Havacılığının sadece THY ve Pegasus tan ibaret olmadığını bildiğinizi bilerek bizlerinde sesi olmasını temenni ediyoruz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap