Havayolları

Kazak FlyArystan Türkistan’dan İstanbul’a 21 Mart’ta uçmaya başlıyor

Kazakistan’ın düşük maliyetli havayolu FlyArystan, 21 Mart’tan itibaren Kazakistan’ın ruhani başkenti Türkistan’dan İstanbul’a uçmaya başlayacak. 

Uçuşlar cuma ve pazar günleri haftada 2 kez gerçekleştirilecek. Saat 08:40’ta Türkistan’dan kalkacak uçak, İstanbul Havalimanı’na saat 10.35’ke inecek. Ayrı uçak saat 11.20’de İstanbul Havalimanı’ndan havalanıp Türkistan’a saat 18.25’te ulaşacak.

Rezervasyon sistemini satışa açan Kazak FlyArystan, tek yön Türkiye çıkışlı yolcular için 79 Euro’dan, Kazakistan çıkışlı uçuşlarda ise 39.999 Tenge’den başlayan fiyatlar sunuyor. Biletler FlyArystan mobil uygulaması ve flyarystan.com üzerinden alınabilir.

AHMET YASEVİ’NİN TÜRBESİ TÜRKİSTAN’DA

FlyArystan Uçuş Planlama ve Gelirlerden Sorumlu Müdürü Renat Abulkhanov yaptığı açıklamada “Kazakistan ile Türkiye çok yakın iki ülkedir. İstanbul ile Türkistan arasında direkt uçuşların bu bağlantıyı daha da güçlendireceğinden eminiz. Türkistan bölgesi eşsiz mimari güzelliklerle dolu zengin bir tarihe sahiptir. Türkistan’ın başlıca ilgi noktası, Kazakistan’ın manevi başkenti olması ve Emir Timur tarafından yaptırılan Hoca Ahmet Yasevi’nin türbesinin bu coğrafyada bulunmasındandır. 

Türkistan bölgesinde aynı zamanda Emir Timur tarafından yaptırılan öğretmen Yasavi Arystan babanın mozolesi ile Otyrar ve Sauron antik yerleşim yerleri bulunmaktadır. Daha fazla uçağın filoya katılmasıyla artık yurtiçi düşük ücretli ağına uluslararası varış noktaları eklenebileceği anlamına gelmektedir. Düşük tarifeli havayolu olarak, Almatı ve Nur-Sultan gibi önemli havalimanları yerine alternatif havalimanlarına direkt uçuşların geliştirilmesini hedeflemekteyiz. Sınırların kademeli olarak yeniden açılmasıyla, FlyArystan olarak uçuş ağımıza daha fazla yeni rotayı eklemeyi umuyoruz.  Uygun fiyatlarla uçuş gerçekletirmek isteyen büyük kitlelerin farkındayız’’ dedi.

İSTANBUL VE TÜRKİSTAN

FlyArystan, Türkistan’a uçan ilk havayolu. Şu an kente Almatı, Nur-Sultan ve Atyrav’dan düzenli uçuşlar gerçekleştirilmektedir.  Bu yeni rotayla, havayolumuzun 19 iç hat rotasından oluşan mevcut ağını tamamlayarak yolcuların Kazakistan’ın her yerine çok düşük ücretlerle uçmasına olanak sağlanması hedeflenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap