Havayolları

1 Haziran’da seyahat kısıtlamaları bitiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehirler arası seyahat kısıtlamalarının 1 Haziran’dan itibaren tamamen kaldırılacağını açıkladı. Bu açıklama sonrasında 4 Haziran’dan itibaren Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları iç hatlar seferlerine başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’de sosyal medya üzeriden uçuşlar ile alakalı sosyal medya paylaşımında bulundu:

NEDEN EASA TAVSİYE ETMEDİ

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Ekşi, “Avrupa Sivil Havacılık Emniyet Ajansı EASA ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ECDC ortak yayınladığı kılavuzda yolcu sayısı müsaitse tavsiye etmiş değil ise zorunlu tutmamıştır” açıklamasında bulundu.

Ekşi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Havacılık ve sağlık otoritelerinde; uçak havalandırma sistemleri, HEPA filtreleri ve yapılan bilimsel araştırmalarda uçak içi bulaş riskinin yüksek olmaması gibi sebeplerle henüz zorlayıcı bir karar alınmamıştır. Örneğin Avrupa Sivil Havacılık Emniyet Ajansı EASA ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ECDC, ortak yayınladığı kılavuzda yolcu sayısı müsaitse tavsiye etmiş değil ise zorunlu tutmamıştır.” 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı