Havacılık Endüstrisi

TEI 2020’yi iki önemli ödülle kapadı

Türkiye ile ABD ekonomik ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayan Türk ve Amerikan şirketlerinin ödüllendirildiği “I AmChamPion Awards” töreninde TEI, Türk şirketi olarak 2 ödül birden aldı. T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, şirketlerin 12 farklı kategoride ödüllendirildiği çevrimiçi törene konuşmacı olarak katıldı.

“En İyi Dijital Dönüşümle Türkiye’den İhracata En Çok Katkıda Bulunan Türk Şirketi” ve “ABD Ortaklığı ile Türkiye’den İhracata En Çok Katkıda Bulunan Türk Şirketi”  ödüllerini, TEI adına Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit aldı.

TEI Yönetim Kurulu Üyesi ve GE Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi Genel Müdürü Dr. Aybike Molbay ile UPS Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç’ın takdim ettiği ödülleri TEI adına kabul eden Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mahmut F. Akşit konuşmasına; organizasyon komitesine ve etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı.

Son 10 yılda ihracat rakamlarını 2.5 kat artırdıklarını paylaşan Akşit, 2019’da yakaladıkları 346 milyon USD tutarındaki satış tutarı ile birlikte, TEI’nin kurulduğu günden bugüne Türk ekonomisine katkısının 5.2 milyar USD’ye ulaştığını aktardı. Sektörde AS9100 ve AS9110 Kalite Yönetim Sistemi sertifikalarının en son çıkan yeni versiyonunun zorlu kriterlerini yerine getirerek, her ikisine birden sahip olan dünyadaki 2. şirket olduklarını paylaşan Akşit; ayrıca havacılık sanayisinde oldukça önemli olan “özel prosesler” alanında da sertifikalı olarak uygulayabildikleri 52 özel proses yöntemi ile Eylül 2017 tarihinden beri bu alanda dünya birincisi olduklarını kaydetti. Geçtiğimiz iki yılda da dünyanın en büyük havacılık motoru üreticilerinin oylarıyla dünya genelinde “En İyi Tedarikçi” ödülünü peş peşe iki kere aldıklarını belirten Akşit, tüm bu ödüllerin alınmasını TEI çalışanlarının gayretli çalışmalarının mümkün kıldığını paylaşarak onlara teşekkür etti.

Dijital dönüşüm konularıyla alakalı olarak GE Dijital ile yaptıkları işbirliklerinden bahseden Akşit, her yıl yaptıkları milyon doların üzerinde yatırımla havacılık sektöründeki sıkı denetim şartlarını dijital ortama aktarmak için çalıştıklarını; nesnelerin internetinin fabrika genelinde dijital dönüşüm adına en çok yoğunlaştıkları alanlardan biri olduğunu paylaştı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı