Havacılık Endüstrisi

SNC, ABD Gümrük ve Sınır Korumadan iki ilave uçak siparişi aldı

Necdet GÜRSOY

Eren ve Fatih Özmen çiftinin sahibi olduğu global havacılık-uzay ve ulusal güvenlik şirketi Sierra Nevada Corporation (SNC), ABD Gümrük ve Sınır Koruma Birimi (Custom and Border Protection/CBP)’den iki ilave Çok Rollü Uygulama Uçağı siparişi aldı. SNC, 2009 yılından beri Gümrük ve Sınır Koruma filosunun ana sistem mühendisi ve entegratörü olarak hizmet veriyor.

King Air 350’nin çok yönlü aktif ve pasif sensörler dizisi, teknik birikim ekipmanı ve uydu iletişim yetenekleri ile donatılmış çok görevli bir versiyonu olan çift motorlu turboprop uçak platformu, Gümrük ve Sınır Koruma Birimine özel çok amaçlı özel görev hizmetleri sunuyor ve çok çeşitli görevleri yerine getirebiliyor.

Çift motorlu turboprop uçak platformu, SNC’nin 15 yılı aşkın süredir uyguladığı King Air modifikasyon deneyiminden yararlanıyor.

Bugüne kadar, Gümrük ve Sınır Koruma Birimi koordine havacılık ve denizcilik kolluk kuvvetlerinin ülkeyi korumak için kullandığı 23 King Air 350 uçak daha üreten SNC, bu sözleşmenin kapsadığı işleri Maryland, Hagerstown tesislerinde gerçekleştirmeye devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap