Havacılık Endüstrisi

Sierra Nevada’yla ikinci paket uçak anlaşması

Fatih ve Eren Özmen’in sahip olduğu ABD merkezli havacılık şirketi Sierra Nevada Corporation, Amerikan Gümrük ve Sınır Koruması ile ikinci paket Çok Rollü Uygulama Uçağı (MEA) için anlaşma yaptı. King Air 350’ye takılacak özel radar ve sistemlere sahip olacak toplam 4 uçak için ayrılan bütçe 47 milyon dolar.

MEA için çift motorlu, turboprop King Air 350’ye kapsamlı bir dizi aktif ve pasif sensör, teknik toplama ekipmanı ve uydu iletişim yetenekleri kazandırılacak. Havada toplam 6 saat görev yapabilecek MEA’da iki pilot ve iki operatör uçuş ekibi olarak yer alacak. Proje kapsamında teslimatların 2022’ye kadar teslim edilmesi planlanıyor.

15 YILDIR MODİFİKASYON ÇALIŞMALARI YAPIYOR

Sierra Nevada 15 yıldır özellikle King Air uçak serisinin farklı modifikasyonları için görev yapıyor. ABD’nin yanı sıra şirket Emniyet Genel Müdürlüğü için de çok kısa süre içinde bir King Air 350 tipi uçağı İnsanlı Keşif Uçağı modifikasyonundan geçirerek teslim etmişti. Sierra Nevada şirketinin modifiye ettiği uçaklar bugüne kadar 800 bin saatten fazla uçuş gerçekleştirdi. (Scramble)

 

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap