Havacılık Endüstrisi

A321LR’ın ilk VIP kullanıcısı Alman Hava Kuvvetleri olacak

Alman Hava Kuvvetleri Luftwaffe, Lufthansa Technik’e iki adet Airbus Corporate Jets (ACJ) tarafından geliştirilen A321LR uçak siparişi verdi. Uçakların kabini, Lufthansa Technik tarafından kabini VIP veya gerektiğinde tıbbı tahliye veya uçan hastane olarak kullanılabilecek. Lufthansa Technik daha önce de Alman Hükümeti adına A350’nin VIP modeli olan 3 adet ACJ350-900’ün de kabin değişimini sağlayacak.

Taşıdıkları ek yakıt tankları ile A321LR uçakları, maksimum 7,800 km menzile veya 9.5 uçuş saatine sahip. Uçak, 163 adet yolcu, 6 yoğun bakım hastası ve 12 orta düzey bakım gerektiren hastaya kadar insan taşıyabilecek.

İLK SATIŞ ANLAŞMASI

ACJ Başkanı Benoit Defforge “Lufthansa Technik’in dünyanın en çok satan A321neo uçağının ACJ uzun menzilli versiyonunun ilk müşterisi olmasından mutluluk duyuyoruz. ACJ320 Ailesi, gökyüzündeki herhangi bir tek koridorlu uçağın en geniş kabinine sahiptir ve en büyük yolcu konforunun yanı sıra kıtalararası menzil sunar. Airbus’ın Lufthansa Technik ve Alman hükümeti ile uzun yıllardır devam eden yakın ilişkisi ile birlikte kaydedilen bu yeni kilometre taşından dolayı gururluyuz” dedi.

A321LR, 110’dan fazla müşteriden 7.400’ün üzerinde sipariş alan A320neo Ailesinin bir üyesidir. Önceki nesil rakip uçaklara kıyasla yüzde 30 yakıt tasarrufu sağlar ve yüzde 50 daha sessizdir. 4.000 nm’ye (7.400 km) kadar menzile ve 206 yolcu kapasitesine sahip olan A321LR, rakipsiz uzun menzili ile tek koridorlu bir uçak kabininde gerçek transatlantik yeteneği ve birinci sınıf geniş gövde konforu sunuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap