Güvenlik

Kore Havayolları yolcuları dijital seyahat kartı kullanacak

Kore Havayolları Korean Air yolcuları, COVID-19 testlerini ve aşı bilgilerini dijital olarak IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) tarafından oluşturulan dijital seyahat kartına yükleyebilecek. İlk deneme, Nisan ayında yapılan dahili testin ardından havayolunun Incheon-Los Angeles KE011 uçuşu için Mayıs ayında planlandı.

Havayolu sektörünün gözü-kulağı, alınacak yeni önlemlerde. Uluslararası trafiğin açılması için en önemli adım ise kamuoyunun aşı pasaportu olarak bildiği, test ve aşı bilgilerinin yer aldığı uygulama. IATA’nın uzun süredir üzerinde çalıştığı sistem yavaş yavaş havayolları tarafından uygulamaya alınmaya başlıyor.

HEDEF SAĞLIK DOĞRULAMASINI STANDARTLAŞTIRMAK

IATA Travel Pass, yalnızca bu tür sorunları çözmek için değil, aynı zamanda güvenilir bir platform aracılığıyla sağlık doğrulamasını standartlaştırarak ülkeler arasında güvenli seyahati teşvik etmek için de geliştirildi.

Korean Air’in Baş Müşteri Hizmetleri Sorumlusu Seungbum Lee, “Dijital seyahat kartının, sağlık bilgilerini rahat ve güvenli bir şekilde paylaşabilecekleri ve havalimanlarında işlem süresinden tasarruf edebilecekleri için yolcular için müşteri deneyimini iyileştireceğine inanıyoruz” dedi. “Korean Air, seyahat kartı gibi girişimler aracılığıyla güvenli ve sorunsuz bir seyahat deneyimi sağlama çabalarına devam edecek.”

“IATA Travel Pass’i denemek için Korean Air ile ortaklık yapmak, hükümetlere sektörü yeniden başlatmak için güven verme yolunda önemli bir kilometre taşıdır. IATA’nın Havaalanı, Yolcu, Kargo ve Güvenlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Careen, ortaklaşa havacılığın yolcuların seyahat gereksinimlerini karşılamasını sağlamak için bir çözüm geliştirdiğini göstermeye yardımcı olacağız ”dedi.

TEST ET VE UÇ

Korean Air, Mayıs ayında havayolunun Incheon-Los Angeles KE011 uçuşunda IATA Travel Pass’ı denemeyi planlıyor. Havayolundan yapılan açıklamaya göre, “Test Et ve Uç hedefinin bir parçası olarak, yolcular Incheon Havaalanı’nın test merkezinde bir COVID-19 antijen testine girebilir ve yolcuların önceden yüklemesi gereken Travel Pass mobil uygulamasında bir saat içinde test sonuçlarını alabilir” dendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap