Güvenlik

Hollanda yolcularına uyarı

Hollanda’ya gidecekler için artık PCR testi ile birlikte PCR antijen veya LAMP testi de istenmeye başladı. Türk Hava Yolları, Hollanda’ya uçuş yapacak yolcularını uyardı. Bu testler olmayan yolcuların Hollanda’ya uçamayacağına dikkat çekildi:

“Hollanda yetkili makamlarının aldığı son karara göre Hollanda’ya seyahat eden yolcularımızın negatif COVID-19 PCR testi ile birlikte hızlı PCR antijen veya LAMP testi ibraz etmesi zorunludur. Hızlı PCR, antijen veya LAMP testi uçuşa en fazla 4 saat kala yaptırılmış olmalıdır. Her iki test sonucu ve dağıtılan formların varışta ilgili personele ibraz edilmek üzere pasaportlarınızın içerisinde hazır tutulması gerekmektedir.”

BREZİLYA UÇUŞLARI DURDURULDU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyonlu virüs sebebiyle Brezilya ile de uçuşların durdurulduğunu açıklandı.

Bakan Koca daha öncede mutasyonlu virüsün tespit edildiği İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’ya uçuşların durdurulduğunu belirtirken, bu listeye Brezilya’nın da eklendiği bilgisini verdi.

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada Bakan Koca, “Mutasyon sebebi ile İngiltere, Danimarka ve Güney Afrika’dan ülkemize olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alınmıştı. Bu ülkelere bugün itibariyle artan mutasyonlu virüs kaynaklı vakalar sebebiyle Brezilya da eklenmiştir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala