Genel Havacılık

EBACE iptal edildi

Her yıl mayıs ayında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen ve iş jeti sektörünü bir araya getiren EBACE fuarı, koronavirüs tehditi nedeniyle iptal edildi. Fuar 26-28 Mayıs tarihleri arasında Cenevre Havalimanı’nın hemen yanındaki Palexo’da yapılacaktı. 

Bu yıl Palexo’da planlanan şubat-mart-nisan aylarındaki Avrupa’nın önde gelen otomotiv, saat ve denizcilik gibi bir çok organizasyonu iptal edildi. İsviçre hükümeti geçtiğimiz gün aldığı kararla ülkede 100’den fazla kişinin katılacağı tüm toplantı, fuar ve organizasyonların 30 Nisan 2020 tarihine kadar durdurulduğunu açıklamıştı.

Türkiye’den çok sayıda hava taksi-genel havacılık işletmecisinin katıldığı EBACE aynı zamanda uçak-helikopter alacak Türk iş adamları tarafından da yakından takip ediliyor. Fuarın bu yıl içinde yapılıp yapılmayacağı henüz belli olmazken EBACE yetkilileri, organizasyonun 2021’de düzenlenebileceğine dikkat çekiyor.

HAVACILIK ORGANİZASYONLARI TARİH DEĞİŞTİRİYOR

Koronavirüs, Türkiye’deki havacılık organizasyonlarını da vurmaya başladı. Bu ay yapılması planlanan İTÜ SAVTEK’in organizasyonu Kasım ayına kaydı. SAHA EXPO ise Ekim ayına ertelendi. Antalya’daki Eurasia Air Show’un 22-26 Nisan’daki organizasyonu du tarih değiştirerek 24-28 Haziran’a kaydı. Havacılık Eğitim Fuarı IFTE ise bu yıl iptal edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap