Haberler

Emekli amirallere gözaltı

Deniz Kuvvetleri’nden emekli 104 amiralin iki gün evvel yayınladıkları bildirinin ardından bu sabah erken saatlerden itibaren gözaltı operasyonu başladı. Saat 06.00’dan itibaren aralarında Kadir Sağdıç, Cem Gürdeniz, Atilla Kezek ve Ergun Mengi’nin bulunduğu 14 amiral gözaltına alındı. Bildiri sonrasında 104 emekli amiral ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Emekli amiraller, Montrö Anlaşması konusunda ortaya atılan tartışmalar için “Montrö, Türkiye’nin II. Dünya Savaşında tarafsızlığını korumasına imkân yaratmıştır. Bu ve benzeri nedenlerle, Türkiye’nin bekasında önemli bir yer tutan Montrö Sözleşmesinin tartışma konusu yapılmasına, masaya gelmesine neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz” açıklamasında bulunmuştu.

Emekli amiraller ayrıca son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan kabul edilemez nitelikteki bazı görüntülere dikkat çekerek ‘sarıklı amiral’ fotoğrafına da tepki göstermişti. FETÖ saldırısına dikkat çeken emekli amiraller, “TSK ve özellikle Deniz Kuvvetlerimiz son yıllarda; çok bilinçli bir FETÖ saldırısı yaşamış ve çok değerli kadrolarını bu hain kumpaslara kurban vermiştir. Bu kumpaslardan çıkarılacak en önemli ders; TSK’nin, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zaruretidir” demişti.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Birileri cok üzülüyor anlasilar. Almanlar olsa, bu hurda´ya cikarilmislara cok daha baska seyler yaparlardi. Tuncay DENIZ.

  2. Daha düne kadar sadece tescilli CAHILLER ile ugrasiyorduk. Bu yetmiyormus gibi, simdi bir de tescilli HURDALAR cikti basimiza. Tuncay DENIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala