Videolar

T629’un tasarımı gerçekten ‘çirkin’ mi? (video haber)

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), geçtiğimiz hafta yapılan törende yeni helikopteri T629’u tanıttı. T129’dan bir ton daha ağır olacak helikopter, TS1400 yerli motora ve TUSAŞ tarafından tasarlanıp T625’te tasarlanan transmisyon sistemine sahip olacak.

T629 helikopterinin sergilenen mock-up’ından sonra bazı tartışmalar yaşandı. Haberini paylaşmamızdan sonra T629 ‘çirkin’ bir tasarıma sahip olduğu iddia edildi.

Bir helikopter veya uçak ‘çirkin’ olabilir mi? Tolga Özbek yeni videoda bu konuyu ele alıyor…

 

T629 HELİKOPTERİ YERLİ SİSTEMLERE SAHİP OLACAK

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. yakisikli olmak zorunda mi ki, sonucta savas aleti, boyle bir platform icin gereksiz bir tartisma

  2. Tolga bey birlik bütünlük bir yana anlıyoruz morallerini bozmayalım ama gerçekcide olalım.gelmiş geçmiş bütün saldırı keşif helikopterlerine bakıyoruz olmuyor.Bu mokap orta okul çocuğuna bile yakıştıramadığımız bir nesne.Çoktandır yazmak istiyordum ama yazamamıştım.Milli muharip uçağının mokapıda rezalet.Az görünürlüğü olan u çak yapıyoruz diyorlar gövde incecik nasıl oluyor.5. Nesil uçakların hemen hepsi silah ve cephanelerini gövde içinde taşımak zorunda olduğu için gövdeleri alışılagelmişten daha büyük veya hacimli oluyor(muş).Ne yaptıklarını ne planladıklarını bilemem ama sorun gerçek platformları tasarılarında değil Onların böyle olmayacağını sanıyorum..İnanmıyorum ne MMU nede T-629 mokap olarak facia birilerinin cebine biraz akça girsin vede vatandaşı bazı şeylere erken inandırmak için yapılmış ilkokul müsameresidir.her nekadar yazılarınızda ve videolarınızda aman yapmayın diyorsanızda,bu mokaplara gerçekten inandığınıza kanaatim oluşsa bir daha yazılarınızı okumam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap