Uçuş Emniyeti

Bilal Ekşi: 737 MAX kadar incelenen başka uçak yok

Kapadokya Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi Haydar Yalçın tarafından düzenlenen “Havacılık Sohbetleri”nde Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, iki yıldır uçmayan 737 MAX’lerin tekrar sefere verilmesiyle ilgili olarak “737 MAX kadar incelenen başka uçak yok. Diğer uçaklarımız ne kadar güvenliyse 737 MAX bir tık daha emniyetli” dedi.

Büyük ilgi çeken canlı yayında 737 MAX uçakları hakkındaki soruyu ileten Haydar Yalçın’a Bilal Ekşi yarın gerçekleştirilecek ilk uçuş için biletini aldığını söyledi. Bu konuda tüm çalışmaları dikkatle incelediğini belirten Genel Müdür Bilal Ekşi, “Boeing 737 MAX için tüm hazırlıklar yapıldı. Havacılık tarihinde bu uçak kadar incelenen bir başka uçak yok. 737 MAX için içimde zerre kadar şüphe yok” dedi.

Uçağın simülatöründe de uçtuğunu belirten Bilal Ekşi, “Tüm gelişmeleri yakından takip ettim. Simülatörü ile de uçtum. Normalde uçağa gerekli modifikasyonlar ve yazılım güncellemesinden sonra test uçuşu yapmadan sefere verebiliyorsunuz. Normalde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü istemiyor ama biz bunun üzerine 1 saatlik test yapıyoruz. Pilotlarla tek tek konuştum. Diğer uçaklarımız ne kadar güvenliyse 737 MAX bir tık daha emniyetli” dedi.

Biletini aldığını belirten Bilal Ekşi, cevabının sonunda “Eğer uçak overbook olmazsa bineceğim” dedi.

YAYINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap