Savunma

SSİK’te gündem ambargo

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de düzenlenen Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısı sonra erdi. SSİK’in yeni üyesi Sanayi Bakanı Mustafa Varank da toplantıya ilk kez katıldı. 

SSİK toplantısına ilişkin olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: 

“Savunma Sanayii İcra Komitesi, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye  yönelik konular ele alınmıştır. Bu kapsamda; haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, modernizasyonlar ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır.

Savunma sanayiimizin açık veya gizli ambargolara hedef alındığının vurgulandığı İcra Komitesi Toplantısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha güçlü ve sistematik çalışmanın, kurumlar arası koordinasyonun ve maliyet etkin yönetimin önemine dikkat çekilmiştir.

Türkiye; yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlığıyla tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala