İHA

GTÜ Rover takımı Türkiye’yi temsil edecek

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencilerinin oluşturduğu Rover Takımı, 10-12 Eylül’de Polonya’da düzenlenecek olan yarışmada ülkemizi temsil edecek. European Rover Challenge (ERC) yarışmasına kendi tasarladıkları robotları ile katılacak GTÜ takımı, salgın nedeniyle robotunu çevrim içi yarıştıracak.

Gelecek nesil robot teknolojileri konusunda gençleri özendirmek üzere açılan yarışmada takımlar organizasyon alanında hazır bulunan robota kendi yazılımlarını yükleyerek verilecek görevleri tamamlamaya çalışacak. 

Polonya’da gerçekleşecek yarışmada ise takımların kendi tasarlayıp ürettikleri araçları kullanarak görevleri tamamlamaları gerekecek.

ÖN TASARIM VE SİMÜLASYON AŞAMASI TAMAMLANDI

GTÜ Rover takımı, 2021 ERC için iki farklı formattaki yarışmaya başvurdu. Çevrim içi yarışmada ön tasarım raporu aşamasını tamamlayarak ve yarışma görevlerinden birisi olan Simülasyon görevini başarıyla gerçekleştirdi. 

Polonya’da yapılacak yarışma için ise ön tasarım raporunu hazırlama aşamasında olan takımın kaptanı GTÜ Makine Mühendisliği bölümü öğrencisi Emre Eyüboğlu, takımları ve yarışma hakkında şunları söyledi; “Elektronik, bilgisayar, makine, malzeme mühendisliği, mimarlık ve moleküler biyoloji-genetik bölümlerinden otuzu aşkın üyemizle kurulduğumuz günden bu yana çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap