Haberler

HAVELSAN koordinatörlüğündeki Sürü Robotlar Yarışması’nda son başvuru 7 Mart’ta

Bu yıl TEKNOFEST organizasyonunun heyecanlı geçecek yarışmalarından biri de Sürü Robotlar olacak. HAVELSAN koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek yarışmada, amaç geleceğin en önemli teknolojilerinden biri olan Sürü İnsansız Hava Araçları (Sürü İHA) konusunda gençlerin çalışmalarını sağlamak.

HAVELSAN’ın sunacağı alt yapı ile bu yarışmaya lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri veya mezunlara yöneliktir. Yarışmacılar bireysel olarak veya takım halinde katılınabilir.

Örneğin sivil bir senaryo olarak, Sürü İHA’lar ile orman yangınlarına daha etkin müdahale edilebilecek, askeri bir senaryo olarak ise mevcut insanlı hava, kara ve deniz platformlarına karşı alternatif strateji ve taktikler geliştirerek üstünlük kurmak mümkün olabilecektir.

Sürü İHA yarışması

Sürü İHA Yarışması’nın temel amacı, yarışma şartnamesinde tanımlı görevleri sürü halinde yapabilen İHA’lar oluşturulmasına yönelik yazılım algoritmaları geliştirilmesi, bu algoritmaların başarımlarının fiziksel ortamda Sürü İHA’lar ile gösterilmesi ve bunun yanı sıra konu ile ilgili gençlerin yönlendirilmesi, deneyim ve bilgilerinin artırmalarının sağlanmasıdır.

Şartnamede verilen bilgiler haricinde, yarışma hakkında sormak istediğiniz diğer sorular için SÜRÜ ROBOTLAR YARIŞMASI GRUBU linkinden ilgili mail grubuna üye olmanız gerekmektedir. Soracağınız sorular ve bu sorulara verilecek olan cevaplar, mail grubunun diğer üyelerinin de görebileceği şekilde açık olacaktır. Yarışmacıların hazırlamaları gereken raporlara ilişkin şablonlar ilerleyen tarihte TEKNOFEST web sitesi üzerinden duyurulacak.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala