Havayolları

THY, Türkiye’nin en değerli markası

Marka değerleme ve strateji danışmanlığında dünyanın önde gelen bağımsız kuruluşlarından olan Brand Finance, 2020 yılı değerlendirme sonuçlarını açıkladı. Bu yılki sonuçlara göre Türk Hava Yolları, Türkiye’nin tüm sektörlerde “En Değerli Markası” ilân edildi. 

Geçtiğimiz yıllarda da bu unvana almaya hak kazanan THY, 2020 yılı sonuçları ile Türkiye’nin en değerli markası unvanını bir kez daha tescilledi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “Türkiye’nin tüm sektörlerdeki en değerli markası olarak sıklıkla ilân edilmekten dolayı onur ve mutluluk duyuyoruz. Bu toprakların bayrak taşıyıcı havayolu ve en bilinen küresel markası olarak, bu unvanların layığını gereğince taşımaya devam edeceğiz.” dedi.

Finans ve pazarlama değişkenleri merkezinde yürüttüğü araştırmalarla global ölçekli binlerce markayı mercek altına alan Brand Finance, marka gücü ve değeri kriterlerine göre şekillendirdiği sıralamayı, 1996 yılından bu yana her yıl düzenli olarak kamuoyu ve sektörlerin dikkatine sunuyor. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı