HaberlerHavayolları

Rus Pobeda Havayolları iç hatlarda fiyat indirdi

Rusya’da Aeroflot’a bağlı düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda, iç hat uçuşları için uçak bileti maliyetlerini ortalama yüzde 30 oranında düşürdüğünü duyurdu.

Gazetemru.com sitesinin haberine göre, Pobeda Basın Sözcüsü Elena Selivanova, şirketin iç hatlarda sunduğu indirimli biletlerin 19 Eylül tarihine kadar geçerli olduğunu belirtirken, Pobeda’nın aynı zamanda Moskova – St. Petersburg, Moskova – Kaliningrad, Moskova – Ufa ile birlikte bazı iç hat destinasyonlarına 999 rubleden başlayan fiyatlarla 100 bin bilet satışına başladığını da sözlerine ekledi.

Daha önce Pobeda Başkanı Andrey Kalymkov, uçak bileti fiyatını yüzde 7 azaltmak için yolcuların hastalanması durumunda zorunlu olan sağlık sigortası kesintilerinin iptal edilmesini önermişti.

Pobeda Havayolları, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) kapsamında yılın ilk yarısındaki karının 2,5 milyar ruble olduğunu açıklamıştı.

Aeroflot’un paylaştığı mali rapora göre, geçtiğimiz yılın aynı dönemini kayıpla kapatan Pobeda, bu yılın ilk 6 ayındaki gelirini 2,2 kat artırarak 28,28 milyar rubleye yükseltirken, işletme giderlerini de yüzde 65,1 artırarak 23,41 milyar rubleye yükseltti.

Andrey Kalmykov, ağustos ayı ortalarında yaptığı açıklamada, 15 Nisan- 21 Haziran 2021 tarihleri ​​arasında Türkiye uçuşlarının yasaklanması kararının Pobeda Havayolları’nda meydana getirdiği zararın en az 1 milyar ruble olduğunu söylemişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap