Havayolları

Pegasus’a 2 uçak daha

Pegasus Havayolları filosuna iki adet Airbus A320neo tipi uçak daha katıldı. Teslimat işlemleri Airbus’ın Almanya’da Hamburg tesislerinde tamamlanan TC-NCL ve TC-NCN tescilli A-320neo uçakları, dün gece 23.30’da İstanbul’a Sabiha Gökçen Havalimanı’na indi.

Son iki aydır neredeyse uçamayan Pegasus Havayolları bu dönemde teslim aldığı uçak sayısını da 5’e çıkarmış oldu. Pegasus, geçtiğimiz haftalarda Airbus ile yaptığı anlaşma ile e-teslimat süreci başlatmıştı.

Koronavirüs salgını döneminde temasların minimuma indirilmesi için özel bir süreç hazırlandı. Teslimat sürecinin teknik, tecrübe uçuşları ve mali aşamaları bulunuyor. Havayolları, dış hat seferlerinin yasaklanması ve seyahatlerin durması nedeniyle özel anlaşmalarla bazı yetkileri Airbus’a bırakıyor:

Teknik kabulu, Airbus havayolunun adına verilen yetki ile gerçekleştiriyor. Tüm yetki devirleri elektronik ortamda yapılıyor. Ferry-Flight olarak adlandırılan teslimat uçuşunda ise ekipler fabrikadan minimum temas ile alınıyor.

Pegasus Hamburg’tan gerçekleştirilen teslimat için havayolunun filosundaki bir uçak ile Airbus fabrikasına pilot ve teknik ekibi taşımıştı. 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap