Havayolları

Onur Air’de ücretsiz izin başladı

Onur Havayolları’nda Kısa Çalışma Ödeneği’nin (KÇÖ) 31 Mart’ta bitmesinin ardından ilk etapta 1-30 Nisan tarihleri arasında personel ücretsiz izne çıkartılıyor. Bilgilendirme Genel Müdür Teoman Tosun tarafından personele bildirildi.

Onur Air, nisan ayında personeli ücretsiz izne çıkartırken en erken ticari operasyona ise Mayıs ayının 3’üncü haftası itibari ile çıkmayı hedefliyor. 

İŞTE O MEKTUP

Teoman Tosun yazıda “Geçen zaman içinde hiçbir Ticari uçuş yapmadan istihdamı bozmadan kadrolarımızı koruduk, buna karşılık Devletimizden KÇÖ adı altında maddi yardım, Vergi/SGK borç yapılandırması, SHGM ve DHMI ücret iptal veya indirimleri aldık. Bilindiği gibi bu yardım, özellikle KÇÖ bu akşam itibariyle son bulmaktadır, bunun yerine ücretsiz izin ücreti ödemesi Devletimiz

tarafından imkan olarak sunulmaktadır. Ticari uçuş planlarımızı, Ülkelerin pozisyonlarına bakarak devamlı revize etmekteyiz.

Bu çerçevede son alınan karalar ile, ilk uçuşların Mayıs ayının 3.çeyreğinden itibaren uygulanabileceği ve planlanacağı gerçeği ortaya çıkmıştır.

Bu arada son haftalar Genel Müdürlükte Covid pozitiv test sonuçları olan çalışan arkadaşlarımızın oranı çok fazlalaşmıştır.

Tüm bu gözlemler çerçevesinde eğer KÇÖ programı uzatılmaz ise ilk aşamada 01 Nisan/30 Nisan 2021 tarihleri arası tüm personelimizi ücretsiz izine çıkarma kararı Yönetim Kurulunca uygun görülmüştür.

Ücretsiz izin ödeneğinden yararlanmak için İnsan Kaynakları Başkanlığı her zaman olduğu gibi gerekli yardımı yapacaktır.

15 Nisan da durum yeniden birim Başkanları ile değerlendirilerek, gelişecek durumlar hakkında tarafınıza bilgi verilecektir”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap