Havayolları

Katar 3 A350 birden teslim aldı

Airbus A350’nin hem 900 hem de 1000 modelinin ilk kullanıcısı olan Katar Havayolları-Qatar Airways, bir günde 3 A350 daha teslim aldı. Böylelikle havayolundaki A350 sayısı 52’ye ulaştı.

Teslim alınan 3 A350-1000 de havayolunun ödüllü Business Class koltuğu olan Qsuite ile donatıldı. Bu filo Afrika, Amerika, Asya-Pasifik ve Avrupa’ya stratejik uzun mesafeli rotalarda uçacak.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker: “Qatar Airways, kriz boyunca uçmayı hiç bırakmayan ve yeni uçak teslim almaya devam eden az sayıda küresel havayolundan biri. Modern, yakıt tasarruflu ve çevreci çift motorlu uçaklara yaptığımız stratejik yatırım, pandemi başından bu yana 37.000’den fazla uçuşla milyonlarca insanı evlerine güvenle götürmemize ve uçmaya devam etmemize olanak sağladı. COVID-19’un seyahat talebi üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle, Airbus A380 gibi büyük bir uçağı mevcut pazarda kullanmak ticari veya çevresel olarak mantıklı olmadığı için Airbus A380 filomuzu yerde tutmaya ve A350 gibi daha çevreci ve akıllıca çözümler üretmeye devam edeceğiz.”

“Çevre bilincine sahip yolcular, Qatar Airways’in her bir rota için en verimli uçağı kulladığına ve bunu sağlamak için hem yolcu hem de kargo talebini sürekli olarak değerlendirdiğine emin olabilirler. Qatar Airways, sınırlı uçak seçeneklerinden dolayı büyük ve geniş gövde uçakları uçurmak yerine, yolcuların istedikleri zaman seyahat etmelerine olanak sağlayan çok çeşitli uçak tiplerinden oluşan filosu ile seyahat esnekliği sunuyor.” şeklinde konuştu.

Qatar Airways’in son teknoloji ürünü Airbus A350-1000 uçakları ile seyahat eden yolcular aşağıdaki ayrıcalıkların keyfini çıkarabilirler:

·         Ekstra ferahlık hissi yaratan daha büyük pencerelere sahip sınıfının en geniş kabin gövdesi.

·         Sınıfındaki en cömert özel alan ve en geniş koltuklar

·         Daha fazla konfor ve daha az yorgunluk için her iki-üç dakikada bir havayı yenileyerek optimum kabin hava kalitesi sağlayan gelişmiş hava temizleme sistemi teknolojisi. (HEPA filtreleri)

·         Jet lag etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için doğal gün doğumu ve gün batımını taklit eden LED kabin aydınlatması

·         Daha huzurlu bir yolculuk için, bir çift koridorlu uçaktaki en sessiz kabin

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap