Havayolları

Aşı olanlar karantinaya alınmasın

Ukrayna Uluslararası Havayolları, hükümete aşı yaptıranları Ukrayna’da karantina kapsamından çıkarmak için teklif sundu. Bu adımın diğer havayolları tarafından da takip edilmesi bekleniyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkelerin sınırlarını kapatması ve seyahat yasakları nedeniyle zor günler geçiren havayolu şirketleri çıkış yolu arıyor. Salgın  nedeniyle birçok havayolu şirketi  uluslararası yolcular için koşullarını değiştirmeyi planladığını açıklarken, bu koşulların başında ise Covid-19 aşısı geliyor. 

Havayolu şirketlerinin talebi ve ülke otoritelerinin alacakları kararlar doğrultusunda uluslararası yolcular için aşı  bir zorunluluk haline gelebilir. Bu konudaki bir girişim de Ukrayna Havayolları’ndan geldi.

Dünyadaki kitlesel aşılamanın başlamasıyla yolcu trafiğinin kademeli olarak artış göstereceği beklentisine giren  havayolu şirketi, Ukrayna’ya girişlerin kolaylaşması için Sağlık Bakanlığı’na sınır kapılarından giriş kurallarının gözden geçirilmesi için resmi olarak başvuru yaptı.

AŞI OLANLAR KARANTİNAYA ALINMASIN

Başvuruda  hükümete aşı yaptıranların Ukrayna’da karantina kapsamından çıkarmak  için teklif sundu.Kırmızı bölge ülkeleri olarak değerlendirilen ve bu ülkelerden Ukrayna’ya seyahat edecek olan yolculara negatif PCR test sonucu ibraz etmek veya Ukrayna’ya varışta kendilerini 14 gün izolasyonda kalmaları gerekiyor Havayolu şirketi   COVİD-19 aşısı fiziksel veya dijital aşı sertifikasına beyan edenlere 14 günlük karantinanın kaldırılıp Ukrayna’ya  girişlerine izin verilmesi istedi. 

AŞIYI TAŞIMAYA HAZIRIZ

Havayolu şirketi ayrıca  filosundaki Boeing 737 ve Boeing 767 tipi uçakları ile Ukrayna ve dünyanın dört bir yanına aşıların taşınması içinde hazır olduklarını belirttiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala