Havalimanları

‘Yolculuğun kısa da olsa kitap oku’

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesinde eğitim öğretim veren Barbaros Kutlutaş Ortaokulu öğrencileri 16-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek kitap fuarı etkinlikleri kapsamında “Yolculuğun Kısa da Olsa Kitap Oku” projesini hayata geçirdi. 

Proje kapsamında öğrenciler Okul Müdürü Harun Toksoy ve Okul Aile Birliği Başkanı Fatih Şen ile birlikte Zonguldak Havalimanında yolculara beklerken okumaları için ücretsiz kitap dağıttı.Uçağı bekleyen yolcular etkinliği oldukça beğenirken öğrencilere teşekkür etti.

Okul Müdürü Harun Toksoy; “Çaycuma kitap fuarı etkinliğinin ön tanıtım çalışması olarak başladık. ‘Yolunuz ne kadar kısa olsa da kitap okuyun’ sloganıyla devam ediyoruz. Gelen ve giden yolculara Barbaros Kutlutaş Ortaokulu olarak ücretsiz kitap dağıtıyoruz. Amaç mesafe ne kadar kısa da olsa, 3- 4 sayfa okunsa bizim için yeterli. Bu etkinlik bir kaç yerde devam edecek. Çünkü dijital dünya’ya karşı yani televizyon, cep telefonu, tablet ve dizüstü bilgisayarı gibi birçok şey hayatımıza fazlasıyla girdiği için kitaplar unutulmaya yüz tuttu. Geçen sene terminalde 200 kitap dağıtmıştık. Bu sene havaalanına yöneldik. Dağıttığımız ücretsiz kitaplar okulumuzun kendi imkanları ve sponsorlarımızın aracılığı ile temin edildi”.

Uçaktan inen yolcuları da unutmayan öğrenciler hepsine tek tek kitap hediye etti. Zonguldak Havalimanı Müdürü etkinlik için teşekkür ederken kendiside kitap aldı.

Etkinliğe katılanlar İstanbul’dan gelen Türk Hav a Yolları’na ait uçağın pilotuna da kitap hediye ederken uçağın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. (Pusula Gazetesi)

 

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap