Havalimanları

KKTC uçuşları 1 Nisan’a kadar durdu

Artan koronavirüsü nedeniyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 1 Nisan’a kadar Türkiye dahil tüm ülkelerden giriş-çıkışları durdurdu. Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Başbakan Ersin Tatar, salgın için önlem aldıklarını açıkladı.

Bakanlar Kurulu Kararı’na göre, 14 Mart yani bugünden başlayarak 1 Nisan’a kadar Türkiye dahil tüm ülkelerden, KKTC’ye giriş ve çıkışlar durduruldu. Ülkeye sadece KKTC vatandaşı, eğitim alan öğrenciler ve göçmenler giriş yapabilecek. Turist olarak ülkeye Türkiye dahil kimse alınmayacak.

İLK OLAY 10 MART’TA GÖRÜLMÜŞTÜ

KKTC’ye Almanya’dan gelen 30 kişilik Alman turist grubunda yeni tip koronavirüs 10 Mart’a tespit edilmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli Almanya’dan ülkeye gelen 65 yaşındaki bir turiste yeni tip koronavirüsün tespit edildiğini açıklayan Pilli, Alman turistle birlikte gelen 30 turistin de karantina altına alındığını belirtti.

KAMU TATİLE GİRİYOR

Karar sonrasında itfaiye, polis, sivil savunma ve maliye dışında diğer kamu kuruluşlarında çalışan tüm personeli ise 27 Mart’a kadar idari izinli olacak. Market, benzin istasyonları ve eczaneler gibi sektör dışındaki hizmet duracak. Tüm eğlence yerleri de kapatılacak.

Tolga Özbek

25 yıllık profesyonel havacılık gazetecisi... Ticari Pilot ve Çok Motor Lisansına sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap