Havalimanları

KKTC günlük uçuş sayısını 6 ile sınırladı

Koronavirüs salgının son dönemde tekrar artış göstermesinin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yeni bir karar aldı. Günlük Türkiye’den yapılan uçuş sayısı 9’dan 6’ya indirildi. Deniz yolu ile gelen kişi sayısı da 250 ile sınırlandırıldı.

KKTC Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nce alınan yeni karar doğrultusunda iki ülke arasındaki trafiğin azaltılması ve önlemlerin artırılması hedefleniyor. Karar ikinci bir emre kadar günlük 6 havayolu uçuşu ve 250 deniz yolu ilen gelen turist sayısı uygulanacak. Uygulama pazartesi gününden itibaren uygulanmaya başlanacak.

Gelen turist sayısı düşürülürken aynı zamanda eğlence merkezlerinde metre kareye de düşen kişi sayısında yeni bir düzenlemeye gidildi. Buna göre 200 metrekare ve üzeri yerlerde 50 kişi, 100-200 metrekare arasındaki yerlerde 30 kişi, 50-100 metrekare arasındaki yerlerde 20 kişi, 50 metrekare altındaki yerlerde ise maksimum 10 kişi bulunacak. Eğlence yerlerinde maske takmak ve sosyal mesafe kuralına uymak zorunlu oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Copy link
Powered by Social Snap