Havacılık EndüstrisiHavacılık IT

Yapay zeka için 200 bin TL ödüllü yarışma

Yapay zeka teknolojilerinde çalışan ve henüz şirketini kurmamış tüm bireysel girişimcilerin katılabileceği 200 bin TL ödüllü TÜBİTAK BİGG Programı takvimi açıklandı. Yarışma için son başvuru tarihi 16 Şubat 2022.

Bireysel Genç Girişim (BİGG) programı, TÜBİTAK’ın bireysel girişimcilere tekno girişim sermayesi desteği verdiği bir destek programıdır.

Bu program ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanıyor.

HAVELSAN desteği

JET Hızlandırma Programları HAVELSAN Yıldız Açık İnovasyon Merkezince her dönem farklı temalarda yürütülen girişimci hızlandırma programlarıdır. AI JET BİGG ise TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluşu olan Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi (HT-TTM) ile birlikte yapay zeka girişimcilerini desteklemeye yönelik olarak yürütülen programdır.

AI JET BİGG Programına başvuran girişimcilerin iş fikirleri değerlendirilir, seçilen girişimcilere eğitim ve mentorluklerle iş fikrinin teknik ve ticari açıdan doğrulanması, iş planı hazırlanması ve prototip geliştirilmesi faaliyetleri desteklenir.

AI JET BİGG ile Bireysel Genç Girişim programı çerçevesinde TUSAŞ ve SSTEK iş birliklerinin katkısıyla girişimleri, başta savunma sanayii ve bilişim sektörlerinde tutundurmayı hedefleniyor.

Yapay zeka teknolojilerinde çalışan ve henüz şirketini kurmamış tüm bireysel girişimciler programa başvurabilir.

Tüm sorularınızın yanıtları için: http://aijetbigg.havelsan.com.tr

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala