Savunma

BMC’nin motorlarını kim yaptı?

Son günlerde sosyal medyada BMC Power tarafından geliştirilen ve kara araçlarında kullanılacak motor sistemleri ile ilgili çok sayıda paylaşım yapılıyor. Bu paylaşımlarda BMC Power’ın yurtdışından motor ve transmisyon konusunda destek aldığı iddiaları var.

Bir dönem BMC Power şirketinin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olan Dr. Osman Dur bir açıklama yaptı. Osman Dur, “BMCPower ın Kurucu YK üyesi ve Genel Müdürü olarak ekibimle bütçeyi sadece 1000BG transmisyonda yabancı desteği almak ve 1500BG transmisyon ve geliştirilen motorların hiç birinde yabancı desteği almamak üzere kurguladık, SSB ile de sözleşmeyi öyle imzaladık ve öyle de tamamladık” dedi.

Bu konuda spekülasyonlarla ekibe haksızlık yapıldığını belirten Dr. Osman Dur, “Canla başla gece gündüz demeden çalışarak prototiplerini ortaya koyduğumuz ve bütün hakları da ülkemize ait projelere ve ekibe haksızlık edilmesin!Yazık!” dedi.

 

BMC POWER NEDEN KURULDU

İşte Osman Dur’un yazdıkları:
“Bu şirketler sadece tasarım, entegrasyon ve test kabiliyetlerine sahip olsun ve tasarladıkları bütün ürünler anadoluda üretilsin diye düşündük. Aslında çok büyük ya da kamuya ait bütün şirketler böyle olmalı! Zaten anadolunun her yerinde uzay üssü gibi üretim altyapıları var!

Bütün şirketlerde, bilgiyi ürüne çeviren, katmadeğeri yüksek, kritik, stratejik, yenilikçi teknolojiler içeren, özel sektörün yapacağı hiç bir projeyi yapmayan, beyin gücü diye nitelendirdiğimiz üretimden çok tasarım kabiliyetine sahip şirket olma vizyonuyla kadrolar oluşturdum!

Bu zamana kadar kurucu yk üyeliği ve genel müdürlüğünü yaptığım TÜRKSAT, BMCPOWER, TRMOTOR ve TRBOR şirketlerinin hepsinde işinin ehli, ülke sevdalısı, aklı başında, ruh ve heyecan sahibi kadrolarla çalıştım. Hiç birinde de uyduruk ya da göz boyayıcı proje olmamıştır! Rahat olun!”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap