Havalimanları

Singapur Havayolları, tecrübelerini dış eğitim programı ile sunacak

Singapur Hava Yolları (SIA), dış işletmelere ve kuruluşlara hizmet mükemmelliği, operasyonel mükemmellik, organizasyonel iş geliştirme ve dijital dönüşüm gibi geniş alanlarda eğitim programları sunacak yeni bir birim oluşturdu.

Singapur Hava Yolları Akademisi, havayolunun son derece rekabetçi bir sektörde seçkin bir konum elde etmesini sağlayan, Singapur Hava Yolları kültüründe var olan, dünya çapında tanınan çok çeşitli beceri ve yetkinliklerden yararlanacak. Ayrıca SIA personeli tarafından geliştirilen onlarca yıllık deneyime de başvurulacak.

Akademi, şirketlerin ve kuruluşların gereksinimlerini karşılamak için eğitim paketlerini özelleştirebilecek. Sunulacak kurslar arasında Hizmet Mükemmelliği ve Liderlik, Zorlu Müşterileri Yönetme, İş Geliştirme Programı ve Taktik Kitabı bulunuyor. Eğitimler ön saflarda pratik deneyime sahip sertifikalı eğitmenler ve konuşmalacılardan oluşan Singapur Havayolları ekibi tarafından gerçekleştirilecek.

SIA, hasta bakıcılar için Singapur merkezli Khoo Teck Puat Hastanesi (KTPH) ile özelleştirilmiş bir eğitim programı üzerinde işbirliği yaptığı Eylül 2020’den bu yana dış eğitim programları sunmaya başladı. Üç günlük kurs, kişiler arası etkili iletişim, müşteri yönetimi ve empati, sıcaklık ve özen gibi değerlerin nasıl örnekleneceğini öğrenme gibi konuları içeriyor.

Singapur Hava Yolları İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Vanessa Ng, “SIA, sektör lideri hizmet ve operasyonel mükemmellik konusundaki itibarımıza nasıl ulaştığımızı bilmek ve başarılı dijital dönüşümümüzü nasıl başardığımızı daha iyi anlamak isteyen kuruluşlardan birçok talep alıyor. İnsan gelişimine ve eğitim yatırımlarına odaklanmamız, dünya çapında örnek gösterilen standartları geliştirmenin anahtarı oldu. Dış kuruluşlara özel eğitim programları sunarak yetkinliklerimizi paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu aynı zamanda Singapur’un işgücünü yeniden vasıflandırma ve geliştirmeye yönelik ulusal hedefine katkıda bulunmamızı da sağlayacaktır. Singapur Hava Yolları Akademisi, SIA Grubu içinde stratejik bir konuma sahip ve önümüzdeki yıllarda yeni bir gelir kaynağı olma potansiyeline sahip.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Copy link
Powered by Social Snap