Vefat

Rauf Gerz trafik kazasında hayatını kaybetti

Uzun yıllar Onur Havayolları’nda, daha öncesinde Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kuruluşunda görev yapan, eski gazeteci Rauf Gerz, bugün geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Atatürk Havalimanı’nda uzun yıllar havalimanı muhabiri olarak görev yapan Gerz, geçen yıl Onur Havayolları’ndan emekli olarak Ayvalık’a yerleşmişti.

Kaza, bugün saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Motosikleti ile hareket halinde olan Gerz, TEM Otoyolu Sultangazi mevkiinde Yüksel Çalkam’ın kullandığı otomobil ile çarpıştı. Kontrolden çıkan motosikleti ile bariyere çarpan Gerz olay yerinde hayatını kaybetti.

Üniversite öğrenciliği sırasında gazeteciliğe başlayan 56 yaşındaki Rauf Gerz Günaydın ardında da Hürriyet Gazetesi’nde çalıştı. Atatürk Havalimanı’nda görev aldı. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın kuruluşunda HEAŞ şirketine geçen Gerz, Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini üstlendi.

HEAŞ’tan sonra bir dönem gazeteciliğe dönen Gerz, Akşam Gazetesi’nde köşe yazdı. Onur Havayolları’na geçen Rauf Gerz burada Kurumsal İletişim, ardından da Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Motosiklet tutkusu ile bilinen Gerz, son yıllarda Kafa Radyo’ya program yapıyordu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala