HaberlerUçuş Tüyoları

THY’nin yeni sistemi ‘Cash&Miles’

Türk Hava Yolları (THY), biletlerin bir kısmının ücretle bir kısmının da millerle ödenebileceği yeni Cash&Miles sistemini duyurdu.

Yeni sistemde yolcuların bilet ücretlerini bir kısmını millerle ödeyebileceği ve bu uçuştan yeniden mil kazanabileceği açıklandı.

Konuya ilişkin olarak THY’den yapılan açıklamada ve koşullar şöyle:

“Web sitesi ve mobil uygulamamıza özel Cash&Miles özelliği ile bilet ücretinin bir kısmını Milleriniz ile ödeyebilecek ve gerçekleştireceğiniz uçuştan Mil kazanabileceksiniz.

Cash&Miles, Mil harcamak için yeni bir imkân sağlıyor ve yaptığınız uçuşlardan Mil kazanımıyla ilave bir ödül niteliği taşıyor. Bilet ücretinizi öderken Millerinizi kullanabilecek ve bu sayede ödeyeceğiniz ücret tutarını da azaltıyor olacaksınız. Farklı Cash&Miles oranlarını deneyerek Mil kazanabildiğiniz ücretli uçuşlarda, ne kadar Mil harcayacağınıza siz karar verin.

Cash&Miles Nasıl Çalışır?

Miles&Smiles hesabınızla oturum açarak istediğiniz uçuşu seçip ödeme ekranına doğru ilerleyin. Cash&Miles ile ödeme yöntemi butonu ile farklı Mil seçenekleri üzerinden ne kadar Mil harcamak istediğinize karar verin, geri kalan ücreti de kredi kartınızla kolaylıkla tamamlayın.”

Kural ve Koşullar

Cash& Miles ile ödenen biletler, satın alınan ücretle ilgili standart ücret kurallarına tabidir.

İç hat ve dış hat tarifeli seferler için alınan biletler Cash&Miles ile ödenebilir.

Cash&Miles yalnızca web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden alınan biletlerde geçerlidir.

Code share uçuşlarda, tüm AnadoluJet uçuşlarında ve diğer havayolları uçuşlarının ödemelerinde kullanılamaz.

Cash&Miles ile alınan biletlerde üyeler satın aldıkları biletin koşullarına göre Mil kazanır. (Örneğin: ISTANBUL-ANKARA parkurunda “B” sınıfında uçuş gerçekleştirildiğinde 600 Mil kazanılır, Cash&Miles ile ödendiğinde de 600 Mil kazanılır.)

Biletin ücretine ve Mil/para çevrim oranlarına göre değişkenlik gösteren Mil seçenekleri mevcuttur.

Vergi hariç bilet ücretinin %50’sine kadar olan kısmı Mil ile ödenebilir.

Bilet değişikliğinde çıkan ücret farkları Cash&Miles ile ödenemez.

Bu ödeme seçeneğiyle satın alınan biletlerin değişiklik, iptal, iade, no-show işlemlerinde ilgili ücret sınıfının kural ve koşulları geçerli olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala