Uçuş Emniyeti

Bursa’da uçağın düştüğü anlar kamerada

Yunuseli Havaalanı’ndan kalkış yapan Tecnam 2002 tipi uçak, Bursa’non Osmangazi ilçesinde, evlerin bulunduğu sokak arasına düştü. Kazada Öğretmen Pilot Furkan Ökten ile Öğrenci Pilot Murat Avşar, yaşamını yitirdi. Uçağın düşme anı ise güvenlik kamerasına yansırken, sokaktaki 1’i çocuk 2 kişinin sonda anda kurtulduğu görüldü.

Yunuseli Havaalanı’nda 27 pistinden kalkan ve içerisinde Öğretmen Pilot Furkan Ökten ile Öğrenci Pilot Murat Avşar’ın olduğu Tecnam imalatı TC-UPT tescilli Tecnam 2002 tipi uçak, saat 15.00 sıralarında, henüz bilinmeyen nedenle Osmangazi ilçesinde, evlerin bulunduğu sokak arasına düştü.

Öğretmen Pilot Furkan Ökten.

Çarpmanın şiddetiyle uçak ve sokaktaki bazı araçlar alev alırken, olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda sağlık, polis, itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi. Yanan uçak ve araçlar itfaiye ekiplerince söndürülürken, yapılan kontrolde uçaktaki Furkan Ökten ve Murat Avşar’ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, uçağın PIC Havacılık şirketine ait olduğu öğrenildi.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan, yaşanan kazı anı güvenlik kamerasına yansıdı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde; uçağın düştüğü anda alev çıkarken, o anda sokakta yürüyen ve arada bir çocuğun olduğu anlar yer aldı. Ayrıca uçak yakıtı çevreye yayılırken, sokaktaki araçların da alev alması güvenlik kamerasınca kaydedildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala