Haberler

Trabzon uçuşlarına sis engeli

Bir yandan yaklaşan Ramazan Bayramı, diğer taraftan Trabzonspor’un yıllar sonra yaklaşan şampiyonluğu… Türkiye’nin her tarafından Trabzon’a uçuş için yolular bekliyor. Ancak önlerindeki tek engel sis. 

Trabzon’da bu sabahtan itibaren etkili olan sis nedeniyle seferler iptal olurken havalimanında ise yolcular uçuşu bekliyor. Son meteorolojik verilere göre sisin etkisinin öğlen saat 12.00’ye kadar devam etmesi bekleniyor.

Yolcular alternatif arıyor

Bazı yolcular uçak biletlerini Samsun, Erzurum gibi farklı noktalara giderek oradan Trabzon’a geçmeyi hedefliyor. Ancak Ramazan Bayramı nedeniyle uçaklarda doluluk en yüksek safhaya çıkmış durumda. Bu da bilet fiyatlarına olumsuz olarak yansıdı.

Bilet fiyatları arttı

Adana maçından bir gün önce İstanbul’dan Trabzon’a 360 TL olan biletler bordo mavililerin maçı kazanmasıyla 1039 liraya çıktı. Bazı firmaların maç günü Trabzon’a ek uçak sefer koymaları bekleniyor.

Perşembe gününden itibaren İstanbul’dan Trabzon’a sefer yapan hiçbir havayolu şirketinde maç günü de dahil olmak üzere yer kalmamış durumda.

THY’nin 2 günde yaptığı 28 ayrı uçuş planında da yine tüm koltukların satıldığı ortaya çıktı. Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Trabzon’a günde 6 sefer yapan Pegasus’ta da yer kalmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala