Haberler

Otkum’un annesi: Sigortası yoktu, uçak sürekli arıza yapıyordu

Bursa’da evlerin arasına düşen tek motorlu eğitim uçağında hayatını kaybeden Öğretmen Pilot Furkan Otkum, İstanbul’da gözyaşları ile defnedildi. Acılı anne Sevgi Otkum, oğlunun 15 saat çalışmak zorunda bırakıldığını ve sigortasının yapılmadığını belirterek, “Uçak sürekli arıza yapıyordu” dedi.

Bursa’da, Yunuseli Havaalanı yakınında evlerin arasına düşen tek motorlu eğitim uçağında hayatını kaybeden 26 yaşındaki eğitmen pilot Furkan Otkum, dün son yolculuğuna uğurlandı.

Dün ikindi vakti düzenlenen cenaze törenine pilotun babası Sinan Otkum, annesi Sevgi Otkum, diğer aile üyeleri ve yakınları katıldı. Törende taziyeleri baba Sinan Otkum ile dayı Ahmet Polat kabul etti. Furkan Otkum’un cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Kurtköy Mezarlığı’nda defnedildi.

Bursa’da uçak kazası: 2 ölü

‘SİGORTASINI YAPMADILAR, BİR İNSAN GÜNDE 15 SAAT ÇALIŞIR MI?’

Pilot Furkan Otkum’un ihmaller nedeniyle hayatını kaybettiğini ileri süren anne Sevgi Otkum, “Bir insan 15 saat çalışamaz. Yavrumun ayaklarının altı nasır olmuştu. Sabah 05.00’te başlayıp akşam 22.00’de iş bırakılır mı? Sigortasını bile yapmamışlar. Allah’ım uçağın arızası çok fazlaydı. ‘Anne bir yerde motoru durdu, uçağı indirdim’ dedi. Bu sefer beceremedi yavrum. Uçak sürekli arıza yapıyordu” dedi.

Bursa’da uçağın düştüğü anlar kamerada

‘BİR ŞEY DİYENİ İŞTEN ÇIKARIYORLAR’ DEMİŞTİ

Ramazan Bayramı sonrası oğlunun, nişan yapmaya hazırlandığını söyleyen anne Sevgi Otkum, “Ben 5 sene çalıştım, okuttum yavrumu. Daha 26 yaşında. İhmali olanların Allah belasını versin. Oğlumu sigortasız çalıştığı için uyarmıştım. Bana, ‘Bir şey diyeni işten çıkarıyorlar’ demişti. Dava açacağım. Başka canlar yanmasın. Başka analar benim gibi parçalanmasın. Ben çok emek verdim. Yavrum damatlığını almıştı, damatlığını gönderdi, haftaya nişanı vardı” diye konuştu.

Düşen uçağın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Kaza Kırım ekibi Bursa’da

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Bağlantıyı kopyala