HaberlerKariyer

“Maaş alamayan veya %10 maaşla saatlerce uçan pilot var”

Türkiye Havayolu Pilotları Derneğin (TALPA) Başkanı Kaptan Pilot Murat Ersoy, yazarımız Bahadır Acuner’in You Tube kanalında son günlerin favori konusu ‘pilot maaşları’ hakkında konuştu. Bir kaptan pilot olarak kimsenin maaşını sormadığını söyleyen Ersoy, “Önemli olan o kişi işini ne kadar iyi yapıyor? Örneğin doktor. İyi bir doktorsa herkes ona gitmek ister. Beni ilgilendiren mesleğini nasıl yaptığı ve bana dokunduğu. Pilotluk da böyledir” dedi.

THY ZARARIN FATURASINI PİLOTLARA MI KESİYOR?

THY zararın faturasını pilotlara mı kesiyor?

Şu an maaş alamayan pilotlar olduğunu belirten TALPA Başkanı Kaptan Pilot Murat Ersoy, “Uçabilen var. Uçamayan var. Maaşının yüzde 10’unu alıp saatlerce uçabilen pilotlar var. Bizim temel amacımız emniyet. Bunu yaparken hayatımızdan ödün veriyoruz. Uyku düzenimiz yok. Radyasyon oluyoruz. Annesinin, babasının cenazesine katılamayan pilotlar var” diye konuştu.

Pilotlar uçuş hayatları boyunca sürekli eğitimde-sınavda olduklarına da dikkat çeken Ersoy, “Ben 1997’de bu işe başladım. Hala ders çalışıyorum. Sağlık çok önemli. Bir böbrek taşım varsa 6 ay uçamıyorum. Normal insan bu durumda çalışıyor ve hayatını devam ettiriyor. O kadar para kazanılmıyor. Yazılanlar çizilenler kadar olmuyor. Bizim yaptığımız işe bakın, aldığımız maaşa değil”

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı